Wpis z mikrobloga

Ale normiki to niewolnicy dóbr materialnych, chłop trochę powyżej najniższej krajowej żali się, że ledwo na życie mu starczy ale iphona 15 pro max kupić musi na raty na Ojca bo sam by nie dostał xD Oczywiście zmiana profilowego na zdj w lustrze gdzie na pierwszy kard wybija się biały 256GB! 256 bo 128 już nie ma. Albo czapki gucci których nawet w pomieszczeniu nie zdejmują. Ogólnie nie krytykuje tego że, ktoś tam kupuje se coś drogiego i markowego bo mu się podoba, jeśli ma na to pieniądze. Obecnie młode pokolenie jest bardzo zadłużone na kredyty konsumencie a to na telefony, zegarki czy nawet na ubrania. Mam wrażenie, że coraz mniej osób kupuje coś drogie bo faktycznie uznaje to za fajne, a bardziej działa tu presja społeczeństwa, jacyś tam infuencerzy czy coś tam mają to normiki też muszą pokupować by pokazać kto ma więcej kto ma lepiej
#przegryw #normictwo #apple
  • 4
  • Odpowiedz
@pudzianatroxgrvb:

nie wiem jak mozna wydac 4k na telefon, strach z czyms takim w ogole wychodzic z domu (szczegolnie jak ktos ma na raty czy zbieral na niego rok)

ciesze sie, ze mam troche oleju w glowie i wystarczy mi telefon za 800zl
  • Odpowiedz
@cppguy: tu się nie zgodze, całe życie miałem xiaomi do 1k. Za 2 miesiąc na cieciowni kupiłem samsunga s22 i już nigdy w życiu nie wrócę do tanich telefonów. To jak byś miał wrócić z gaimingowego kompa na biurowca z HDD...
  • Odpowiedz