Wpis z mikrobloga

Czasami odnoszę wrażenie, że rok 2019 był tym ostatnim "normalnym", w którym jeszcze było dobrze
Wszystko zaczęło się walić od 2020 roku - pandemia, widmo III Wojny Światowej, wojna w Ukrainie, wojna w Izraelu, społeczeństwo podzielone jak nigdy przedtem itd.

Tylko ja tak mam, czy wy też Mirki zauważyliście, że po pandemii zaczęło się wszystko sypać? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przegryw #gorzkiezale
  • 12
  • Odpowiedz
@H4X0r3Q: pandemia była wielkim testem, który większość ludzkości oblało. A co do sypania się wszystkiego, tylko poczekaj na właściwe działanie w ramach celów klimatycznych
  • Odpowiedz
@H4X0r3Q: Teraz mieszkania są tylko dla elit. 2-3x droższe niż w 2019 + bardzo drogie kredyty. Pol miliona za 25m2 w wojewódzkim to jest po prostu śmiechu warte.
A przed pandemia to taki zwykły chłop dajmy na to ochroniarz mógł sobie na spokojnie sobie kupić jakąś kawalerkę do wegetacji.
  • Odpowiedz
  • 1
@77023:

pandemia była wielkim testem, który większość ludzkości oblało.


Ja chyba jestem tym, który jako-tako zaliczył ten test (w sensie nie odbiła mi szajba całkowicie), więc tyle dobrego

A co do sypania się wszystkiego, tylko poczekaj na właściwe działanie w ramach celów klimatycznych


Coś mi mówi, że dopiero wtedy zacznie się pogrom
Ale czas pokaże, może dla Mirków jak ja czy ty los będzie bardziej łaskawy ʕʔ
  • Odpowiedz
  • 0
@anonanonimowy321: z mieszkaniami to fakt, często wysokie ceny mają mieszkania z tzw. "patodeweloperki"
Całe szczęście, że w Polsce nie robią z mieszkaniami tak jak w Hong Kongu - jedno mieszkanie podzielone na kilka pomniejszych klitek z jedną wspólną kuchnią i łazienką, czy absolutne odklejenie, czyli "mieszkanie" jako klatka, w której może zmieścić się jeden człowiek i kilka jego rzeczy
  • Odpowiedz
Czasami odnoszę wrażenie, że rok 2019 był tym ostatnim "normalnym", w którym jeszcze było dobrze


@H4X0r3Q: wg mnie to raczej 2012 był takim rokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) od tego czasu wszystko zaczęło się zmieniać, oczywiście to nie są nagłe, wielkie zmiany, ale raczej efekt kuli śniegowej, która wtedy zaczęła się toczyć i jest coraz "ciekawiej". I toczy się dalej...
  • Odpowiedz
  • 0
@kszaku: oj 2012 to było też coś
do teraz z nostalgią sobie wspominam - a to Euro 2012, a to hype na Minecrafta (taki prawdziwy, a nie ponowny jako "odgrzewany kotlet" - to było coś wyjątkowego)

Ale tutaj chodziło mi natomiast o te najbardziej aktualne "załamanie" poprzedniego stanu rzeczy (o ile mogę tak to nazwać)
  • Odpowiedz
  • 0
@Eftef:

starzejesz sie i sobie idealizujesz przeszłość , tak wyglada zycie , zmień myślenie bo bedzie tylko gorzej


Właśnie przeszłość to takie złote kajdany - zniewalają, ale jednocześnie uświadamiają ci dawne dzieje, które już nigdy nie powrócą ()
  • Odpowiedz
Czasami odnoszę wrażenie, że rok 2019 był tym ostatnim "normalnym",


@H4X0r3Q: czyli masz pewnie 14 lat i dopiero 4 lata temu zacząłeś czytać i oglądać coś więcej poza kreskówkami. Ew. jesteś na poziomie rozwoju 14 lat.

Nie wiem, kup se podręcznik do historii np. Właściwie każde pokolenie ma takie wydarzenia co im się wydaje, że zmienia świat (Internet, 11 Września, upadek komunizmu, rewolucja seksualna, II WŚ... i tak prrzez całą historię
  • Odpowiedz
  • 0
@LifeReboot:

czyli masz pewnie 14 lat i dopiero 4 lata temu zacząłeś czytać i oglądać coś więcej poza kreskówkami. Ew. jesteś na poziomie rozwoju 14 lat.


No niestety muszę cię tutaj zawstydzić przy innych czytających - jestem po dwudziestce już ( ͡ ͜ʖ ͡)

I tak, podałem 2019 rok, bo potem (2020 i dalej) działa się jakaś mało śmieszna komedia...
  • Odpowiedz