Wpis z mikrobloga

@L3stko: Po kreatynie miałem piach w nerkach, co doprowadziło do zapalenia nerki. Kreta działała na mnie super, ale nigdy więcej. Może z wiekiem organizm inaczej usuwa metabolity krety.
  • Odpowiedz
@Surgeon: No i co ja mam ci powiedzieć, poza tym co wcześniej? To nie przez kreatynę miałeś piach.

To tak jakbyś jadł chleb, dostał raka jąder, wyleczył raka i twierdził, że jak jadłeś chleb, to miałeś raka jąder i od końca jedzenia chleba już tego raka nie masz.
  • Odpowiedz
@L3stko: po pierwsze - case study, to nie jest żadne "podzielone zdanie". Po drugie - po co brać jakiś droższy jabłczan albo cytrynian, skoro procentowo zawiera mniej kreatyny. Równie dobrze po prostu można brać mniej monohydratu...
  • Odpowiedz
@L3stko: 1. Kreatyna konwertuje do kreatyniny i jeżeli policzysz GFR z kreatyniny to wyjdzie ci gorsza funkcja nerek. Takie liczenie jest jednak błędem, funkcje nerek powinno badać się przez CRP.
2. Samo uformowanie kamieni nerkowych niekoniecznie świadczy o słabej funkcji nerek.
3. Jeżeli według ciebie kreatyna jest problemem to to czy będzie pod postacią monohydratu czy jabłczanu nic nie zmieni. Organizm i tak rozdziela ją na osobno monohydrat i kreatynę lub
  • Odpowiedz