Wpis z mikrobloga

Pierwszy maraton The Expanse tylko upewnił mnie w przekonaniu, że The Expanse to najlepsza space opera jaką mamy.
Kilka tygodni temu odświeżyłem również innego pretendenta do tego tytułu - Battlestar Gallactica, i choć BSG jest dobrym serialem to jednak pierwsze miejsce na podium bezapelacyjnie należy do The Expanse.

Wierność prawom fizyki, fabuła, epickie bitwy, piękne i 'realistyczne' statki kosmiczne, intrygi w polityce a nawet rozwój postaci (również mocne w BSG) to moim zdaniem najlepsze strony tego serialu.

Fantastyczne sci-fi, które polecam każdemu, zdecydowanie podczas maratonu wydaje się jeszcze lepsze niż oglądanie z tygodnia na tydzień jak wychodziło.

A Amos zabija ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#theexpanse #scifi #spaceopera #seriale #battlestargalactica #bsg #startrek #stargate
Hektorrr - Pierwszy maraton The Expanse tylko upewnił mnie w przekonaniu, że The Expa...

źródło: 1766a1cc94bcd6c04a9cd449e5c2f2f0bdb4fbf9525832ea2c9c170c48ad433e._RI_TTW_

Pobierz
Hektorrr - Pierwszy maraton The Expanse tylko upewnił mnie w przekonaniu, że The Expa...
  • 17
  • Odpowiedz
  • 2
@mk321: Pierwszy sezon to takie przydługawe wprowadzenie. Ja też prawie porzuciłem serial po 1 sezonie bo spodziewałem się znowu flaków z olejem. Teraz oglądałem serial już po raz drugi i wiedziałem jaka jest stawka w tym wszystkim, i pierwszy sezon na pewno nabrał zupełnie innego znaczenia.
Piękny serial polecam na pewno przebrnąć przez pierwszy sezon.
  • Odpowiedz
@Hektorrr wlasnie sie szykuje do odpalenia, 3 sezon, odcinek 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dawno nie mialem takiego dreszczyku emocji w czasie walk w kosmosie.

Holden sie czasami jak dziecko zachowuje ale bardzo szanuje Alexa, Amosa i ta Hinduske.
  • Odpowiedz
@Hektorrr: Wlasnie ogladam i musze jeszcze dwie rzeczy dopowiedziec bo mi to nie daje spokoju:
- ta hinduska ma glos jakby palila od 6 roku zycia dwie paczki dziennie
- Bardziej od Holdena mnie #!$%@? Gunny, ktora to przedstawia w piekny sposob netflixowa "silna niezalezna kobiete". No ale nie ma z nia duzo scen.
  • Odpowiedz
@Hektorrr: BSG obejrzałam całe, od The Expanse się odbiłam po drugim sezonie.

Nie mogę jednak powiedzieć, że BSG jest lepsze. Wciągnął mnie Homeworldowym klimatem (pierwotnie Homeworld miał bodajże chyba być na licencji BSG), ale czy serio w obliczu zagłady rasy, tyle miejsca ludzie poświęcaliby na polityke? Demokratyczne wybory? XD No i finał tragiczny.
  • Odpowiedz
@bitterman_el: Gunny jest w serialu taka, jak w ksiazkach. Widac rownouprawnienie i sluza w armii, tak flocie jak piechocie, na rowni kobiety i mezczyzni. Takze to nie kwestia interpretacji filmowej, a wiernosc pierwowzorowi ksiazkowemu.
  • Odpowiedz
@Aster1981 mowiac “netflixowy” mialem na mysli ze “silna, niezalezna kobieta” = wszystkie “toksyczne meskie cechy” czyli arogancka, nie mila, samolubna, skora do przemocy itd.

Nic nie wspominalem o ksiazkach serii, ktorych nawet nie czytalen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz