Wpis z mikrobloga

@sars_cov_2: moim zdaniem normalne ceny a lepiej zeby to ogarnal deweloper przed odbiorem przez Ciebie mieszkania w razie jakichs reklamacji niz Mietek Elektryk ktory po odbiorze kasy juz telefonu nie odbierze.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda ale zdajesz sobie sprawę, że to wykonuje firma, która ma ludzi na utrzymaniu, do opłacenia zusy i cała masa innych rzeczy a nie jest to pan wiesiek spod sklepu? Takie są dzisiaj ceny niestety. Sama wymiana żarówki to jest 150zł dzisiaj. A to tylko dlatego, że do jej wymiany muszą być dwie osoby. Dla zwykłego człowieka robiącego za około 20zł/h to jest coś abstrakcyjnego.
Co powiesz na to, że dobry deweloper
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: a zdajesz sobie sprawe, ze dobry elektryk liczy po prostu zużyty material + np. bruzde + jakas cena od punktu stala, a nie na sztywno 250 zl, za np punkt oddalony o 60 cm ;] badzmy powazny ;]
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda widać, że dosłownie #!$%@? sie znasz na robocie, bo czy bruzda ma 1m czy 10m to dla tego czlowieka będzie to 10 minut różnicy. Właśnie najwięcej wychodzi przygotowanie a potem sprzątanie. Druga sprawa to właśnie większość ma zryczałtowane ceny, mi by sie nigdy nie chciało jeździć i oglądać robót. Przerobiłem tego tyle, że mam zryczałtowane ceny i czy zajmie mi to godzine czy cały dzień to zwykle biorę tyle samo. Akurat
  • Odpowiedz
widać, że dosłownie #!$%@? sie znasz na robocie


@Zarzutkkake: szybko oceniasz po 2 wpisach :) ale skoro juz wydales opinie to nie bede z Toba dyskutowal. Ja przerobilem tego tylko tyle, ze na fakturze mialem wszystko wypisane przy zmianie elektryki, z takim skutkiem, ze dorobienie gniazdka oddalonego o 60 cm kosztowalo mnie powiedzmy 80 zl, a dorobienie punktu swiatla oddalonego o 2m od najblizszego punktu kosztowalo 300 zl i to sa
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: w tym cenniku to jest przygotowanie miejsca pod ładowarkę, czyli rozumiem tutaj dodatkowy kabel pod stanowisko, rozbudowa układu pomiarowego i różne tego typu bzdety... Ładowarka z zakresie lokatora?
  • Odpowiedz
@bdg-bro o jakiej rozbudowie układu pomiarowego piszesz?
Przecież pod ładowarke ciągniesz 5x2.5, 5x4 czy 5x6 albo dyche.
Wyobraź sobie, że mam ogrzewanie domu zrobione z grzałki 15kW. I nic nie było przerabiane. Uklad pomiarowy bezposredni chyba do 35kW jest. Chyba, bo nie wiem czy nie 40.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: ok, tylko że na mieszkanie równie dobrze ktoś może mieć 7kW czy tam 12kW i musi zwiększyć moc. No i nie wiadomo jaka odległość od układu pomiarowego do stanowiska postojowego...
Ps. Dla grupy V odbiorców jest do 40kW.
  • Odpowiedz
@sars_cov_2 warto, nie będziesz miał pokutnych ścian tam gdzie będą gładzie, mniej roboty dla wykonawcy. Jeżeli byś policzył koszt np przeróbek po oddaniu mieszkania to osobno płacisz elektrykowi i gościowi co wykańcza mieszkanie
  • Odpowiedz