Wpis z mikrobloga

@pianinka:
A kto co takich bzdur naopowiadał o gwarancji doręczenia w 48h. Żaden kurier nie podaje terminu doręczenia w godzinach (nie licząc kurierów dedykowanych), a w dniach.
Pocztex Kurier48 ma deklarowany czas doręczenia D+2, a gwarantowany D+3 (liczymy to w dniach, a nie godzinach), pod warunkiem nadania do godz. granicznej (zazwyczaj jest to 15:00). Dotyczy to przesyłek standardowych.
A co do paczki, to gwarantowany termin doręczenia minął w piątek 8 grudnia
  • 0
@pcela: Wiesz, jak ktoś reklamuje swoją usługę jako "gwarantującą dostarczenie przesyłki w ciągu dwóch dni roboczych od daty nadania" to oczekuję, że po 2-3 dniach będzie u mnie, a nie że po tygodniu nie da się nawet do nich dodzwonić, a paczka nigdy nie wyjechała z centrum dystrybucji.
Napisałam do nadawcy o wniesienie reklamacji i napisałam co sądzę o oferowaniu jedynie usług Poczty Polskiej przy rozwożeniu ich sprzętu, nie wiem kto
@pianinka:
Akurat w reklamach tego nie ma.
Poczta gwarantuje doręczenie w regulaminie usługi i jak pisałem wyżej dla Pocztex Kurier48 jest to termin D+3. Natomiast Pocztex Kurier ma już termin D+2 (Pocztex Kurier48 i Pocztex Kurier to dwie różne usługi).

Wejdź np na alipaczka.pl, wpisz nr przesyłki, to pokaże ci, gdzie dokładnie stanęła przesyłka. Oni korzystają z API emonitoringu, gdzie przekazywane jest dużo więcej informacji niż przez stronę www.

ps.
Paczka
  • 0
@pcela: O, dziękuję, fajna opcja z tą alipaczką. Moja przesyłka stoi od 5 grudnia w Warszawie, czyli w moim mieście. Pisałam na facebooku do supportu, ale dostałam tylko kopiuj wklej o najwyższej jakości oferowanych usług. Chyba teraz piłka po stronie nadawcy, mam nadzieję, że mi odpisze.
  • 0
@pcela: A to wiele wyjaśnia. Dziękuję, już piszę, wczoraj byłam zabiegana. Bardzo dużo wiesz o poczcie, dobrze w końcu z kimś kompetentnym dla odmiany porozmawiać