Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dziwna sprawa. Może ktoś mi wyjaśni. Od zawsze jadałem niezbyt zdrowo. Fastfoody, burgery, pizza, chińczyk, gotowe kanapki. Do tego słodycze, chipsy, słodkie napoje. Nie jakoś dużo, ze dwa posiłki dziennie. Nawet nie jestem ulany, nie w tym rzecz. Oczywiście wpadał jakiś owoc czy pomidor. Ale ze względu na koszta oraz jakąś obawę o zdrowie to myślałem nad zmianą nawyków żywieniowych. Tak więc mam przebłyski, że gotuje sam. Ale nic restrykcyjnego. Mięso, jaja, kanapki. Bez głodzenia się czy jakiś skrajności. Ale zawsze po 3 dniach takiej diety łapały mnie kolki wątrobowe. Kucie w prawym boku, w żebrach. Do tego kupa bardzo często. Ale bez biegunki czy bólu brzucha. Praktycznie po każdym posiłku i z rana po obudzeniu. I mam wrażenie, że może ciut luźniejsza niż standardowo bo podcierając się papier zawsze mocno brudny. Ale mniejsza. Te kolki są tak uciążliwe, że rzucam zaraz moją dietą, zamawiam maka, pizze i jak ręką odjął. Dosłownie. Po 3 dniach powrót na dietę, 2 dni i seria kolek. Teraz wytrzymałem 2 tyg. Dzień w dzień kolki. Wczoraj zamawiałem żarcie: burger, pastrami i pizza. Dzis bez kolek. Badania miałem i przed i po takiej dłuższej diecie. Wszystko w normie. Jedynie bez diety cholesterol lekko pomad normę. Przy diecie spada i mieści się w normie. Próby wątrobowe w normie. Zauważyłem też, że przy diecie moje próby wątrobowe są zawsze wyższe. W normie ale tak w 70-80%. A przy obżeraniu się fastfodami poniżej 50% normy. Lekarz rozkłada ręcę. Co o tym myślicie? #dieta #zdrowie #medycyna #lekarz #watroba



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm: Możesz powiedzieć dokładnie co kupić? Rozumiem, że z apteki. Bo takie w joguratach typu activis piłem i bez zmian. Jadłem też kiszonki, piłem soki z kiszonego buraka. Jak biore to przy fastfoodach to bez zmian. Jak biorę to przy zdrowym jedzeniu to dalej mam te problemy.

@nilmerg: nie, nie miałem usg. Tak na logikę to kolka wątrobowa jest z tym związana ale czemu odzyw
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: no trudno powiedzieć dlaczego tak, ale skoro objaw jest charakterystyczny dla kamieni nerkowych to warto to sprawdzić, zwłaszcza, że to jest minuta roboty u doktora. To chyba zależy jak ułoży się kamień w woreczku żółciowym, dużo tłuszczu w posiłku może oznaczać, że się szybko opróżnia a przy zmianie diety zostaje go więcej i zwiększa się ciśnienie powodując ucisk i ból. Niektórzy na kamienie nerkowe piją wręcz oliwę z oliwek, ale
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @nilmerg: powiem to lekarzowi, też o tym wspomniał ale wykluczył bo przecież zdrowiej to powinno być odwrotnie. I w necie też tak pisze.

@DrGreen_2: Posiłki typowo domowe, z wykluczeniem smażonego, serów, czerwonego mięsa. Przykładowe posiłkil z ostanich dni: pieczona pierś z kurczaka, pulpety z indyka, spaghetti na miesie z indyka, rosół i pomidorowa, pieczony dorsz/łosoś. Do tego ryż, makaron, ziemniaki. Rzadziej kasza. No i kanapki:
  • Odpowiedz
Przykładowe posiłkil z ostanich dni: pieczona pierś z kurczaka, pulpety z indyka, spaghetti na miesie z indyka, rosół i pomidorowa, pieczony dorsz/łosoś. Do tego ryż, makaron, ziemniaki. Rzadziej kasza. No i kanapki: nie kupuje wędliny tylko pieczony schab ze śliwką, jaja gotowane i w koszulce, zamiast masła to serek typu almette lub guacamole, pasty twarogowe, wędzony łosoś.


@mirko_anonim: Widocznie za chudo jesz xD
Jak jesz fast foody to Twoja wątroba musi
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: pod prawym żebrem znajduje się wątroba i to ona Cię boli kolego, a boli dlatego , że ograniczasz tłuszcze ( a zwiększasz węglowodany) czego robić nie powinieneś. Zauważ to po zależności jak złamiesz "dietę" i jak na nią wrócisz. Nic nie dzieje się bez przypadku, organizm musi mieć dostarczony tłuszcz, a jak zaczniesz kombinować i jeść "zdrowo" i chudo to będzie boleć, oby tylko nie za bardzo.

Nie dostarczając tłuszczu
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @nowyrozdzialzycia: Dzięki za odpowiedź.
Jak byłem u lekarza i powiedziałem tak bez zastanowienia, że boli mnie wątroba to lekarz na mnie popatrzył i powiedział, że wątroba nie może boleć bo nie jest unerwiona.
Moja dieta to też nie jest wykluczenie tłuszczy. Jest zbilansowana. Tłuszcze w niej są ale na pewno mnie niż dostarczałem wcześniej w fastfoodach, pizzy, tłustym miesie. Teraz też jem mięso, wywary mięsne, jaja,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie jest unerwiona, ale co to zmienia w kwestii tego, że Cię boli? Boli Cię w okolicy wątroby i mnie też bolało i to znaczy, że coś obok, około niej się dzieje i mówi, że boli wątroba- w moim przypadku zmiana na wątrobie.
Oczywiście, że warto inwestować w siebie i prowadzić się zdrowo, ale pamiętaj też o własnym smaku i słuchaj organizmu, a będzie ok.
Tak w ogóle 4k na
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @nowyrozdzialzycia: No ten ból u mnie to właśnie woreczek żółciowy.
Moja dieta to nie jest skrajność. To normalne domowe jedzenie jak jada większość osób. I smakowo też mi odpowiada. W żadnym wypadku się nie zmuszam do niego. Nie głodze się. Przyzwyczaiłem się do lenistwa i zamawiania. I to mnie męczy. A zamawiam już dobre 15 lat. 4k dużo i mało. Dużo bo gotując samemu wyjdzie dużo
  • Odpowiedz