Wpis z mikrobloga

a jaka jest logika lewactwa?


@PiersKurczaka: Nie wiem, ty mi powiedz. Poza tym to nie Lewica zapaliła ten świecznik, więc nie wiem co ma do tego te twoje "lewactwo".

Poza tym to prawaki nie zgadzają się z tym, że państwo powinno być świeckie. Co więc im tak nagle przeszkadzaja symbole religijne?
Wiesz, że choinka to pogański zwyczaj zawłaszczony przez katolicyzm co nie? XD


@nostalgiwolf: i sygnowany przez chrześcijan, poza tym pogaństwo to dalej religia a więc wypad z tego budynku. Państwo niby świeckie ma być. Religijny szajbus¯\(ツ)/¯
@nostalgiwolf: No to już znamy logikę prawactwa, a ja wciąż pytam o logikę lewactwa. Jaka jest alternatywa? Szydzisz z jednej opcji, więc przedstaw mi opcję, z której nie szydzisz i którą popierasz. Religia w szkołach jest ok czy nie jest ok? Czy krzyże w szkołach są ok czy nie są ok? Czy w szkołach powinno się zacząć palić żydowskie świece czy nie?
i sygnowany przez chrześcijan


@Kaczypawlak: Bzdura nie sygnowany XD

poza tym pogaństwo to dalej religia a więc wypad z tego budynku


Kościół by się z tobą nie zgodził.

Państwo niby świeckie ma być.


Dokładnie, wiec czemu ten krzyż dalej tam wisi?

Religijny szajbus


Też uważam, że Braun zachował się karygodnie. ¯\(ツ)/¯
@PiersKurczaka: A dlaczego uważasz, że ja mam ci przedstawić jakąś alternatywę? Ja nie jestem politykiem, żeby próbować sprzedawać swoje poglądy obcym ludziom. Zresztą poglądy to raczej powinieneś mieć własne, a nie pytać kogoś o to, jakie powinieneś mieć.

Szydzisz z jednej opcji, więc przedstaw mi opcję, z której nie szydzisz i którą popierasz.


Rozumiem, że jak krytykujesz chleb to przynosisz własny? A jak krytykujesz książkę, to piszesz własną? Co to za
@nostalgiwolf: czyli symbole i obrzędy w szkole nie są ok, ale symbole i obrzędy w sejmie są ok?

Bo w innym razie nie rozumiem jechania po Braunie w tym momencie. Czy jedziesz po nim tylko dlatego, że go po prostu nie lubisz jako osoby, jako całości, i nawet jak powie, że 2 + 2 to 4, to mu na złość powiesz, że wcale nie, bo 5, byle tylko, nie daj boże,
Bzdura nie sygnowany XD


@nostalgiwolf: ta, a wszędzie niemal stoi

Kościół by się z tobą nie zgodził.


@nostalgiwolf: a co mnie to obchodzi? Poganie też mieli własne religie¯\(ツ)/¯

Dokładnie, wiec czemu ten krzyż dalej tam wisi?


@nostalgiwolf: stoi choinka i chanukowa świeca była, a ty mnie pytasz o krzyż¯\(ツ)/¯

Też uważam, że Braun zachował się karygodnie. ¯\(ツ)/¯


@nostalgiwolf: no właśnie ty jesteś szajbus przy Braunie, on chociaż miał
ta, a wszędzie niemal stoi


@Kaczypawlak: Tak, także w domach ateistów czy czasem nawet wyznawców innej religii. No symbol religijny jak nic. XD

a co mnie to obchodzi? Poganie też mieli własne religie¯\(ツ)/¯


Wiara katolicka zakłada, że autorytetem w sprawach wiary jest kościół. Jak się z nim nie zgadzasz no to sory, ale katolikiem nie jesteś. ¯\(ツ)/¯

stoi choinka i chanukowa świeca była, a ty mnie pytasz o krzyż¯\(ツ)/¯


Skoro może
czyli symbole i obrzędy w szkole nie są ok, ale symbole i obrzędy w sejmie są ok?


@PiersKurczaka: Na jakiej podstawie tak uznałeś? Jak nie chcemy symboli religijnych w Sejmie to nie powinno być tam żadnych, włącznie z katolickimi. Jak jednak dopuszczamy ich obecność i tolerujemy symbole katolickie to czemu nie judaistyczne albo nawet muzułmańskie? Tolerowanie symboli jednej religii a atakowanie symboli innej bo "w Sejmie nie ma miejsca na religię"
@nostalgiwolf:

skoro już mamy w Sejmie symbole jednej religii to dlaczego nie może być symboli innej religii?


Skoro już mamy w szkołach symbole jednej religii to dlaczego nie może być symboli innej religii? Zacznijmy palić żydowskie świeczki w szkołach. Skoro już i tak obchodzi się klasowe wigilie, to niech się też obchodzi klasowe chanuki.

A... nie chce mi się już strzępić ryja, bo to i tak jak grochem o ścianę. Lewica