Wpis z mikrobloga

Cześć. Wybaczcie zapewne dla wielu trywialne pytanie na temat #inteligentnydom #zigbee. Całkowity amator here. Chciałbym skonfigurować sobie automatyczne otwieranie rolet via #homeassistant. Dobrze rozumiem, że potrzebuję jakiejś bramki zigbee + modułów dopuszkowych? Z tego co czytam najlepsze będzie jakiś sonoff lub conbee. Ale te bramki potrzebują podpięcia do usb poprzez jakiś minikomputer typu Raspberry pi? A czy istnieje taka bramka, którą po prostu wpinamy do gniazdka zasilacz bez dodatkowego zakupu komputera?
  • 4
  • Odpowiedz
Ale te bramki potrzebują podpięcia do usb poprzez jakiś minikomputer


@gumowykaczor: jeśli planujesz home assistanta, to na czymś musisz go zainstalować, Tak, najlepszy do tego będzie jakiś komputer ;) I wtedy do niego wpinasz bramke Zigbee/Conbee czy co tam jeszcze.

A czy istnieje taka bramka, którą po prostu wpinamy do gniazdka zasilacz bez dodatkowego zakupu komputera?


@gumowykaczor: istnieje, ale nie będzie to już home assistant. Są inteligentne sterowniki do żaluzji,
  • Odpowiedz
@gumowykaczor: Nie jestem ekspetem ale mogę ci opisać co wiem z doświadczeń.

Zigbee to standard bezprzewodowy protokół komunikacji pomiędzy urządzeniami smarthome. Taka niezależna sieć radiowa by ci nie syfiła wifi i by urządzenia w niej jak np kontrolery i czujniki mogły działać na baterie miesiącami.

Bramka to takie urządzonko które zarządza ci całą siecią zigbee. No i ona robi ci za interfejs web <-> urządzenia zigbee.

Jeśli masz homeasistant postawiony lokalnie
  • Odpowiedz