Wpis z mikrobloga

Istnieją może przedłużki do wierteł (używające np bardzo silnych magnesów neodymowych), które nie poszerzyłyby mi wiertła? Chodzi mi o sytuację gdy mam np. wiertło długości 10cm, a potrzebuję zrobić otwór 15cm. Wiem że zawsze mogę dospawać jakąś śrubę, ale to z kolei jest zmianą praktycznie pernamentną, a nakładka trzymająca wiertło jak bity z kolei poszerzy średnicę i nie będę mógł czymś takim zrobić dziury o zadanej głębokości
#budujzwykopem #narzedzia
  • 4
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: Nie, nie ma tak mocnych magnesów o takich wielkościach aby to miało szanse zadziałać, no chyba, że jakiś elektromagnes, ale to już byś musiał się nieźle namęczyć aby kable puścić od tego magnesu i by ich nie skręcało.
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: jeśli nie mówimy o długościach >1m, to nie ma problemu po prostu kupić wiertło tak długie, jak potrzeba. A to co ty chcesz kombinować - nie występuje w przyrodzie wprost do wierteł, ale występuje do otwornic - gdy koronka-otwornica ma średnicę 50-60 czy nawet 300mm, to nie ma problemu "napędzać jej rurą" cieńszą od samej koronki, dowolnej długości, łączonej na gwinty między sobą.
  • Odpowiedz