Wpis z mikrobloga

Najbardziej o tym wycofaniu religii ze szkół krzyczą bezdzietni kawalerzy, geje i feministki, których nikt nie chce kijem ruszyć xDDD Podobnie jest z wychowaniem dzieci według jakichś innych wartości. Najczęściej mordę otwierają ci, którzy nie chcą ich mieć, ale chcą, by Państwo miało nad nimi kontrolę i to najlepiej ten rząd, który oni popierają.

Religia nie jest przedmiotem obowiązkowym i można się z niej wypisać. Serio, nic złego się nie stanie. A to w jakich godzinach lekcyjnych jest, zależy od szkoły. U mnie w liceum była zawsze albo rano albo na koniec. Mimo, że jestem wierzący, w 2 klasie się wypisałem, bo nie widziałem dalej sensu na nią uczęszczać i mogłem się wyspać. W podstawówce jak pamiętam też religia była zawsze rano lub na koniec dnia.

Gdyby nawet na te religie w środku dnia absolutnie nikt nie chodził, to plan zostałby szybko zmodyfikowany (w miarę możliwości). Najwyraźniej rodzice chcą tam posyłać dzieci. Tak samo jak chcą chrzcić i posyłać do komunii.

Jeśli religia jest w środku, to pewnie często jest to spowodowane tym, że szkole ciężko dopasować plan inaczej, bo może zmaga się z brakami kadrowymi czy innymi problemami. Spiski katoli w postaci zrobienia komuś na złość i wrzucenia religii na 3 lekcję to rzadkie sytuacje, które jednak są nagłaśniane jakby ch*j wie jak często się to działo.

Redukcja z 2h na 1h jest jak najbardziej ok. Religia w szkole dla dzieci wierzących rodzin powinna być tylko podstawową edukacją. Coś, czego dzieciak nie zrozumie na mszy. I to tyle.

#religia #katolicyzm #gimboateizm #polityka #sejm #takaprawda
  • 9
  • 0
@SlepyBazant: Poniżej mój cytat

Najczęściej mordę otwierają ci, którzy nie chcą ich mieć


Odnoszę się do tych, którzy deklarują, że ich nie chcą mieć i na każdym kroku narzekają, jak to nie lubią bachorów, a potem próbują narzucać, jak należy z nimi postępować.. Ja nie mam dzieci JESZCZE, ale chcę mieć.

Ja swojego dzieciaka bym zapisał w szkole podstawowej, a w średniej radziłbym mu się wypisać najdalej po roku, żeby się
Mimo, że jestem wierzący, w 2 klasie się wypisałem


Jakiś kompleks @Balonowy21, ten mimo, że PiSu nie popiera to Tusk gorszy, ten mimo, że jest wierzący to jednak na religię nie chodził. Cyrk XD

Najbardziej o tym wycofaniu religii ze szkół krzyczą bezdzietni kawalerzy, geje i feministki, których nikt nie chce kijem ruszyć xDDD


@Kopyto96: to tak jak księża, bezdzietni są, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najbardziej o tym wycofaniu religii ze szkół krzyczą bezdzietni kawalerzy, geje i feministki, których nikt nie chce kijem ruszyć


@Kopyto96: pewnie dlatego 20% szkół w warszawie nie organizuje lekcji religii, bo dzieci tych bezdzietnych kawalerów gejów nie chcą na nią chodzić?
Dalej nawet nie czytam