Wpis z mikrobloga

#sejm #polityka
Braun mógł to zgasić na wiele różnych sposobów, a zrobił to w chyba najgorszy z możliwych. Tu jest cały problem. Może było to widowiskowe i memiczne, ale dało całą mase argumentów przeciw temu zachowaniu. Zamiast użyć do tego wody albo po prostu zgasić to rekami to #!$%@?ł imbe jakieś dawno nie było.

Sam "protest" był jak najbardziej słuszny i pokazałby faktyczną hipokryzję niektórych środowisk, bo jestem przekonany, że oburzenie byłoby bardzo podobne ze strony większości środowisk. Teraz nie dość, że mają na niego kilka paragrafów to #konfederacja dostaje za to po #!$%@?.

Dlatego mam w głowie dwa scenariusze:
1) Braun to faktycznie jest ruski agent
2) liczy na rozpad konfy i zabranie skrajnego elektoratu

Innego scenariusza nie widzę. Osobiście uważam, że to wbrew pozorom nie jest jakis imbecyl, aby nie wiedział jakie będą konsekwentnie takiego performancu. Gdyby chciał faktycznie coś ugrać sensownego w tym temacie to była masa lepszych sposobów na zrobienie szumu wokół tego.
  • 23
Osobiście uważam, że to wbrew pozorom nie jest jakis imbecyl, aby nie wiedział jakie będą konsekwentnie takiego performancu.


@bednar_WSRH: Jesli juz chcesz byc takim optymista to wez jeszcze jedno pod uwage.

Ta swieczka nie byla tam po roaz pierwszy. Braun tez nie byl tam po raz pierwszy.

I nagle, akurat w dniu gdzie mialo byc glosowane wotum zaufania dla rzadu "nie pis" mu odwalilo? Przez lata nie odwalalo ale wlasnie w
@Kaczypawlak: właśnie o to chodzi, że gdyby zgasił to w jakiś inny sposób to zabrałby karty z rąk drugiej stronie. Teraz nie tyle każdy się oburza, że to zrobił, a w jaki sposób to zrobił. Wyciągniesz Wielguske czy resztę tych co dewastowali koscioly to wyskoczą z zagrożeniem dla ludzi przez tą gaśnice. Gdyby oblał to wodą to jedyne co to mogliby się oburzać o przerwanie obrzędów. Czyli o to samo co
@bednar_WSRH: podejście godne konfederaty czyli mentalnie 10 latka.

Tamci też tak robili... Tamci też, to znaczy że my też możemy.

Warto też po prostu powiedzieć że głosujecie na szurow świrów i uzależnionych finansowo od polityki życiowych nieudaczników.

Ja nie chce aby o przyszłości Polski decydowali ludzie wierzący np. że ziemia jest płaska. A takich próbowaliście nam wprowadzić do sejmu.
@gorzki99: w jaki sposób pomógł w tym PiSowi? W żaden.
Właśnie o to chodzi, że mógł chcieć uwalić konfe i zagarnąć twardy prawicowy elektorat, który w dużej mierze klaszcze uszami po jego wybryku.
@bednar_WSRH: Dokładnie tak to widzę. Braun to jeden z najmądrzejszych i wielopoziomowo widzących świat posłów, który potrafi przewidzieć dalsze konsekwencje jak szachista kilka ruchów wprzód. Samo świętowanie chanuki w Sejmie jest dla czymś nieakceptowalnym i z całego serca pragnę, aby przestało być kultywowane. Ale... ze wszystkich możliwych sposobów, wybrał najbardziej szokujący zapewne z pełną premedytacją. Chciał, żeby był rozgłos, żeby był dym. Sam przed sobą próbuję go bronić, że może nie
w jaki sposób pomógł w tym PiSowi? W żaden.


@bednar_WSRH: Wcale to nie byla woda na mlyn dla pisu. Wcale nie chcieli przelozenia glosowania na nastepny dizen (wtedy tusk by mogl nie zdazyc doleciec do brukseli jako premier)/ Wcale pis ter nie moze w tvpis pokazywac jak to marszalek ich olewa. Wcale pis nie sprzedaje narracji ze "za witek tak nie bylo"

Tylko dzieki majstersztykowi (odpowiedzi na pismie na pytania) udalo
@BoskiPrototyp: Ależ oczywiście, z tak. Skoro ktoś może coś robić i nie ponosić za to żadnych konsekwencji to znaczy, że ktoś inny też może to robić drugiej stronie. Na tym chyba polega równość czyz nie? Oh wait zapomniałem, że dla niektórych równość jest wtedy kiedy jedna strona jest uprzywilejowana, bo uważa swoje poglądy za bardziej mojsze.

Ja podchodzę do sprawy merytorycznie, a Ty wyjeżdżasz z wycieczkami personalnymi. Kto tu ma mentalność
@gorzki99: Korelacja nie oznacza związku przyczynowo skutkowego. Normalne, że PiS to wykorzystał, bo oni chwycą się wszystkiego. Wbrew pozorom tam też jest sporo inteligentnych ludzi. Mieli okazję to ja złapali, a że się nie udało to druga sprawa.
Normalne, że PiS to wykorzystał,


@bednar_WSRH: No wiec nie ma sie co dziwic ze lewica tez to wykorzystuje. W swoja strone.

Tylko ze ja wychodze z zalozenia ze zanim cos zrobie to przemyslam jakie moga byc konsekwencje. Przydaje mi sie w pracy (jak nie przemysle to moze mnie czekac wygodne m1 6 stop pod ziemia). Daun nie przemyslal do konca. I teraz konfederacja i sam Bosak maja problem. Jest jedno rozwiazanie.
@gorzki99: ja bym go już dawno wywalił, bo on i Korwin odstrasza masę wyborców.
Właśnie problem w tym, że według mnie on mógł to dobrze przemyśleć (o ile to nie agent). Mu nie jest po drodze z Konfederacja, która idzie bardziej w stronę centrum. To jest twardy prawicowiec. Może i trzyma ich za mordę swoimi czterema posłami, ale jest w mniejszości jeśli chodzi o decyzyjność. Czemu nie miałby iść pod rękę
@bednar_WSRH: OK. Co do meritum masz racje. Wiecej ugrasz jak Cie wywala niz jak sam odejdziesz. Szczegolnie jak jestes ekstremista.
Tylko ze przenalizujmy. Teraz konfa uzyskala poparcie na poziomie 18 mandatow. A glosowali na nia zarowno wielbiciele ekstremisty brauna jak i bardziej normalnych bosaka czy mentzena. Myslsz ze jakby braun odszedl i chcal zawiazac ten najbardziej skrajny elektorat to by ugral wiecej? Osobiscie mi sie nie wydaje (no ale to polska
@gorzki99: Po wyborach słuchałem jakiegoś wywiadu z Korwinem. On tam mówił, że Braun jest typem człowieka twardego, który nie da sobie zamknąć ust, że jest bezkompromisowy etc. Może po prostu miał dosyć bycia częścią zbiorowości, która dyktuje mu co ma mówić i jak się zachowywać. I w swojej kalkulacji wybrał (ze swojej perspektywy) najlepszą opcję, aby od nich odejść.

Nie wiem szczerze. Staram się to sobie jakoś poukładać w głowie i
@bednar_WSRH: Ale czekaj. To ze sie z kims nie zgadzam i uwazam jego zachowanie za debilne nie oznacza ze nie moge uwazac ze jest inteligentny. Ale tutaj mi sie nic nie spina.

Wiadomo ze juz nie raz i nie dwa odwalal szopki. Taka jego natura. Ale inteligencja polega miedzy innymi na tym ze przewidujesz konsekwencje. Tutaj ewidentnie ich nie do konca przewidzial.

Chcial zeby go wywalili to ok. Nie uzyskal bo
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.