Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam w mieszkaniu w bloku wentylację wg dewelopera mechaniczną wywiewna. Nawiewniki w oknach i kratki. Jest problem z hałasem z wentylacji, ale cześć sąsiadów z wyższego piętra czuje jak ktośz sąsiadów pali sobie w łazience zielone. I pytanie czy w nowym bloku może być tak że kilka wentylacji jest podpięte pod jeden pion? Tzn idzie pion w łazience i mieszkania od parteru do 7 piętra są pod ten jeden pion podpięte. Każde ma oddzielna rurę do własnej kratki ale ta rura idzie do wspólnej. To jest legalne? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo na wykopie często pojawiała się info ze w nowym budownictwie każde mieszkanie ma mieć swoją wentylację ale nie wiem czy to się tyczy tylko tej krótkiej rury która dochodzi do pionu czy pion każdy ma mieć oddzielny? Bo ewidentnie jak ktoś z sąsiadów stanie przy kratce w łazience i zacznie gadać to w moim mieszkaniu skychac że da się rozpoznać co mówią.

#mieszkania #wentylacja #mieszkaniedeweloperskie #patodeweloperka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: powinno byc naprzemiennie czyli parter i 2 pietro, 4 pietro maja wspolny pion, 1 pietro i 3 wspolny itp. Powietrze powinno byc wyciagane caly czas, jesli wpycha to cos jest nie tak - ktos zrobil sobie okap czy wiatraczek w kiblu itp. Niektore instalacje nie sa przystosowane w ogole do modyfikacji, inne tak.

Osobiscie nie mialem w ogole wentylacji, az wywalczylem niedawno po wielu miesiacach dzwonienia i wyciaga powietrze az
  • Odpowiedz
@wcaleniepchamsiewmultikonto bzdura z tą przemennoscia. Tak było w wielkiej płycie i czasy się zmieniły. @mirko_anonim normalna rzecz w dzisiejszych czasach. Kanały są wspólne a urządzenie wyciągowe na dachu. A powodem są straty na metrażu. Wyobraź sobie chatę na 10 lub 20 piętrze gdzie te wszystkie kominy (jakby miały być indywidualne) musiałby się zmieścić w czyjejś chacie.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Dzięki za odpowiedzi. U mnie wentylacja działa bardzo ok, aż za bardzo latem bo jak otworze okno to w łazience hula wiatr :D powietrze nie jest wwiewane, miałem kontrolę tego i sam też jak zapałkę przystawię to widzę że wyciąga jak wariat. Po prostu mieszkam na wyższym piętrze i z dołu się dźwięki niosą.

A czy legalne jest ze do pionu w łazience dopięty jest sąsiad ale nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Tania developerka tak robi, wynajmowałem mieszkanie w bloku z 2016 roku zapaliłem sobie papieroska pod okapem w kuchni i mi zaraz Grażyna z góry przyleciała, że jej dzieci truję papierosami xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mieszkanie z 2019 roku na Mokotowie, zarówno okapy jak i wywietrzniki to wspólny pion. Miałem nawet spinę z sąsiadką z góry, bo nie lubiła zapachów mojego gotowania. Trochę sukowate z jej strony, bo gdy Mirek z dołu smażył sobie cebulkę z kiełbasą, to co najwyżej uśmiechałem się pod nosem i życzyłem mu smacznego. Nasłałem na nią policję to trochę się uspokoiła.
  • Odpowiedz