Wpis z mikrobloga

#gielda

Dobra Mirki, Real talk...czemu nikt tu nic nie pisze o puławach że są w dobrej cenie ? (Spółka zależna grupy azoty)
Jest tam jakiś oczywisty trup o którym wszyscy wiedzą a nie widzę ?
Cena taka że covidowy dołek by się nie powstydził, Orlen mówi że chce kupić spółkę itp itd
Czemu nikt o tym nie pisze ?
  • 17
@widmo82: przyznam że nie rozumiem koncepcji spadającego noża tutaj, jasne akcje mogą polecieć w dół jeszcze ale spółka jest relatywnie tania do nabycia
Analiza rynkowa Orlenu potwierdza, że jest to atrakcyjne aktywo do nabycia, a grupy azoty że jest na tyle atrakcyjne że nie warto sprzedać
Sytuacja finansowa też nie jest zła
Z mojego punktu widzenia to spółka która warto kupić i ewentualnie uśrednić za poł roku w razie pomyłki
Argumenty
@Potezny_PiSowski_Inwestor: Popatrz D1 na ATT :)
Czerwona seria trwa i trwa. Czasem odbijała. Dawała nadzieje. Wielu ładowało się w nią "bo przecież już tak dużo spadła" "to wsparcie wytrzyma"
Nawet Mati był przed wyborami i obiecywał pompe :)
To było chyba przy 1,20
@Potezny_PiSowski_Inwestor: nareszcie ktoś mądry. Ja zainwestowałem 10k i kupiłem po 20. Na dzień dzisiejszy jakieś 6% na plusie ale dla mnie to long term inwestycja i będę chciał sprzedać w okolicach 45-50. Bardzo trafna analiza misiu i też uważam że to najlepsza przecena na GPW. Prawda jest taka że spółka jest oparta o gaz który był bardzo drogi podczas wojny i przez to słabe wyniki. Drugi argument to wojna na Ukrainie
@Fury_Warrior: w sumie nie liczyłem czy faktycznie są skorelowane, na pewno widzę możliwość poprawy w przyszłych latach sytuacji spółki i możliwość na 30% w przeciągu roku/półtora, kupiłem dzisiaj sobie parę akcji i jak spadnie jakoś znacząco to usrednie, chyba będę zbierał tą spolke bo wydaje się najlepszą z wszystkich obecnych na rynku jeśli chodzi o rozpoczęcie inwestycji, a już od 2 lata mam ją zapisana na obserwowanych więc lepszego momentu żeby
@Fury_Warrior: @Potezny_PiSowski_Inwestor też się zastanawiam nad wejściem w Azoty bo relatywnie jest tanio ale jak sobie popatrzycie branż chemiczne w Europie mają swoje oddziały w innych regionach świata gdzie gaz relatywnie jest tani i ścigają produkty do Europy. Ja byłbym ostrożny bo gaz nie zejdzie już do poziomów sprzed padnemii czy wybuchu wojny a Azoty nie mają poza Europa fabryk. Nawet w Nigerii w tamtym roku powstała jedna z większych fabryk
@wersalski_kasztaniQ: no twoja opinia jest jak najbardziej gdzieś sensowna ale jak dla mnie i tak Puławy są dobra inwestycja, nic nie stoi na przeszkodzie żeby azoty też w przyszłości rozwinęły się o rynki zagraniczne
Obecna sytuacja powinna zacząć się stabilizować za rok albo dwa będzie już to widać jak na dłoni
Więc ja po prostu rozłożę swoją inwestycje na ten okres i za 2 lata zbiore co moje
@Fury_Warrior: @Potezny_PiSowski_Inwestor też się zastanawiam nad wejściem w Azoty bo relatywnie jest tanio ale jak sobie popatrzycie branż chemiczne w Europie mają swoje oddziały w innych regionach świata gdzie gaz relatywnie jest tani i ścigają produkty do Europy. Ja byłbym ostrożny bo gaz nie zejdzie już do poziomów sprzed padnemii czy wybuchu wojny a Azoty nie mają poza Europa fabryk. Nawet w Nigerii w tamtym roku powstała jedna z większych fabryk