Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebuje pomocy. Mam internet światłowody od INEA - coś kolo 700/800mb/s już któryś rok. Jednak coraz bardziej zaczyna mnie denerwować prędkość po wifi. Przez problem ogólnie z zasięgiem w domu kupiłem kilka lat temu wzmacniacz sygnału wifi ASUS RP-N14. Od INEI mam router Huawei EchoLife HG8245H/HG8247H. Prędkości jakie wyciągam po WiFi jest to max. 100mb, a po wzmacniaczu może z 20-30 max. Co mógłbym kupić żeby jakkolwiek to poprawić? Wyciągnie się coś więcej z tego routera czy to taki syf? #wifi #pcmasterrace #siecikomputerowe #inea #internet
Dustaf1 - Cześć, potrzebuje pomocy. Mam internet światłowody od INEA - coś kolo 700/8...

źródło: mba

Pobierz
  • 23
Nie wołam, bo nie takiej odpowiedzi oczekujesz, ale jak ktoś inny odpowie i zobaczysz moje pytanie to fajnie gdy odpowiesz:

Do jakich celów potrzeba Ci aż tak szybkiego internetu że odczuwasz spadki prędkości do i tak bardzo wysokich wartości? Ja bardziej zaczynam spotykać się z tym że strony, hostingi nie wykorzystują w pełni mojego łącza, a daleko mu do Twojego prawie gigabita.
  • 0
@dktr: Dzięki, aż 'takich' nie wymagam. Mogę się tutaj domagać wymiany routera czy ja mam coś źle ustawione że ten konkretny 8247H ciągnie tylko 100m po wifi?
  • 0
Nie wołam, bo nie takiej odpowiedzi oczekujesz, ale jak ktoś inny odpowie i zobaczysz moje pytanie to fajnie gdy odpowiesz:


@Login_login: nie rozumiem, ten screen to jest swoją drogą bo jest po kablu a ja do takich liczb nie dąże. Rozchodzi się tutaj o wifi które ledwo dobija do 100mb, a jeszcze po jak jestem na wzmacniaczu to mam 20m-25m, czy to jakieś wielkie liczby? xD Chce znaleźć rozwiązanie które pozwoli
  • 0
tak, sprawdzam na 2 letnim iphone, i na s23 i wielu innych. Wszędzie to samo, a nie znam się na tym zbytnio. Gówniany router i domagać się nowego?
  • 0
@dktr: no dokładnie, wchodzi tutaj jakieś rozwiązanie z kupnem nowego (dodatkowego) routera czy jedyne co to z nimi ugadać żeby dali coś mądrzejszego na te czasy?
@Dustaf1: Ja tam bym se kupił zwykły AP (nie router) który wspiera AC/AX, w tym ich sprzęcie całkiem zgasił wifi i se używał swojego AP. To jest jakiś ewenement że ktoś wyprodukował sprzęt GPON z takim radiem, dobrze że chociaż dali porty GBe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dustaf1: Dowolne AP które wspierają AC/AX, ja tam wieszam albo unifi albo tplink eap. Bo router służy do routowania pakietów a nie nadawania wifi, a że 99% ludzi nazywa routerem pudełko w którym jest AP, router i switch to już inna kwestia.
@Dustaf1: bo router już masz, wystarczający do twoich celów, a zastąpienie go własnym niekoniecznie będzie proste, z kolei dublowanie routera kolejnym routerem nie ma sensu. Accesspointy zaś - polecam TP-Linki serii Omada. NIezłe są też Unifi, ale raz że drogie, dwa, że mają swoje wymagania (kontroler), mogą nie być tak intuicyjne, jak tplinki.
@Dustaf1:
Przecież ten modem ma tylko 2,4 GHz - więcej niż 100 mbit/s nie wyciśniesz .
Opcje masz dwie - albo aktualizacja umowy i przejście na BSA albo kupujesz swój router i podpinasz go pod HUA do portu LAN1.
Wtedy WiFi masz ze swojego routera. I dużo większe prędkości (jeśli podepniesz się po 5 GHz).