Wpis z mikrobloga

Czy CCNA i doświadczenie w IT jako tester embedded (sporo pracy w konsoli Linuxa) wystarczy żeby dostać się na stanowisko juniorskie na administratora sieci?

Mam też doświadczenie na praktykach z helpdesku dla klientów ISP (głównie wysłuchiwałem że jestem oszustem i nie daję ludziom internetu za który płacą).
Ale coś tam robilem z mikrotikami i mam tego śmiesznego certa ze szkolenia MTCNA.

Nie mam wykształcenia wyższego.

#pracait #siecikomputerowe #it #cisco #ccna #mikrotik #informatyka
  • 14
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto:

tester embedded (sporo pracy w konsoli Linuxa)

Pracowałem kiedyś z takimi, ich znajomość linuxa kończyła się na cd, ls, mkdir, a odpalenie skryptu, nie mówiąc o napisaniu było problematyczne.

Masz certyfikat CCNA, czy tylko przeszedłeś kurs?
  • Odpowiedz
@cordianss

Pracowałem kiedyś z takimi, ich znajomość linuxa kończyła się na cd, ls, mkdir, a odpalenie skryptu, nie mówiąc o napisaniu było problematyczne


No dzięki za info, ale nie wiem co to wnosi do tematu

Masz certyfikat CCNA, czy tylko przeszedłeś kurs?


Zdaję certa w przyszłym tyg
  • Odpowiedz
@bojackHorsemanPatataj @cordinals

- Przetwarzanie plików/logów przez grep, sed i te różne toole cut, tr itd.
- transfery danych SCP, rsync
- skrypty z wykroztaniem sshpass do configów/zbierania danych z różnych komputerów za jednym uruchomieniem
- skrypty modyfikujące nazwy i układające pliki w file systemie
- podstawowy troubleshooting sieci
- skrypty analizujące zawartości plików tekstowych (głównie logi) i generujące raporty, csv
- montowanie dysków

Itd
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Specjalista sie odezwal a mnostwo ludzi pracuje bez ccna czy ccnp tylko z wiedza i doswiadczeniem. Podstaw z CCNA mnostwo ludzi w sieciach czy zajmujacych sie administrowaniem czy programowaniem nie zna a powinni wiedziec jak dziala ruch w sieci, moze niekoniecznie jak skonfigurowac switch ale zrozumiec vlany to raczej podstawa.
  • Odpowiedz