Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj ktoś kto pracuje w Norwegii dłużej niż rok i rozlicza się na zasadach ogólnych?

Widzę, że mam podatek 43% i zastanawiam się czy wygląda to normalnie przy zarobkach 830-900k nok rocznie.

Wcześniej na PAYE w pierwszym roku miałem 25% podatki i bylo super. Niestety można ten system mieć tylko pierwszy rok i jest limit rocznych zarobków do 643k.
I przez to, że miałem PAYE przez półtora roku a przekraczałem ten próg musiałem jeszcze zrobić doate 40kilka tysięcy nok w styczniu.

Widzę, że nie łapię się na jakiekolwiek odliczenia podatków. Dosłownie zero. Jakieś rady?
Poleci ktoś biuro podatkowe które rozlicza się dobrze i nie bierze przesadzonej stawki?

#norwegia #oslo
  • 5
  • Odpowiedz
Widzę, że mam podatek 43% i zastanawiam się czy wygląda to normalnie przy zarobkach 830-900k nok rocznie.


@MatthewDuchovny: możesz sobie wybrać jaki chcesz mieć podatek - sprawdź jaką kwotę zarobków wpisali ci w skattekort.

procent jest lekko dziwny - ja mam +/- podobne zarobki i mam 38% bez odliczeń.
  • Odpowiedz
@blackphoenix: @Serchio mam coś takiego.
1. Pierwsze półtora roku byłem w PAYE ale przekraczałem próg i musiałem dokonać zwrotu 40k nok.
2. Od tego roku jestem opodatkowany na zasadach ogólnych.
3. Co dziwne dalej pokazuje mi się opcja abym wyszedł z PAYE mimo, że chyba wyszedłem z tego skoro mój pracodawca mnie zmienił na zasady ogólne ?
4. Widzę w ustawieniach, że mogę wyjść z PAYE za rok 2021 rok. Czy
MatthewDuchovny - @blackphoenix: @Serchio mam coś takiego. 
1. Pierwsze półtora roku ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-16 o 10.51.59

Pobierz
  • Odpowiedz