Wpis z mikrobloga

Mam problem z nieszczelnymi zewnętrznymi drzwiami w bloku z lat 80. Zacząłem się tym interesować i są dwie rzeczy z którymi nie wiem jak sobie poradzić. Czytałem, że trzeba wyregulować zaczep do futryny, żeby zwiększyć docisk od strony klamki. Jednak u mnie czegoś takiego nie ma i klamka wchodzi w taką dziurę (na załączonym zdjęciu). Mam framugę metalową. Czy da się coś tutaj zrobić?

Drugim problemem jest uszczelka. Mam uszczelkę bo bokach i na górze jednak na dole jej nie ma. Jest tam taka zwykła deska w którą nie da się wcisnąć uszczelki (zdjęcie w komentarzu). Czy powinienem tak zamontować taką uszczelkę, którą się przykleja?

#remontujzwykopem #mieszkanie #remont #majsterkowanie #naprawa #drzwi
jedrek1212 - Mam problem z nieszczelnymi zewnętrznymi drzwiami w bloku z lat 80. Zacz...

źródło: Framuga

Pobierz
  • 7
@kropek: Bardzo wychodzi na dole, bo tam nie mam żadnej uszczelki. Zamierzam kupić i przykleić do progu, ale musi być bardzo gruba bo tam dziura jest taka, że mały palec wsadzę. A gdzie mam dołożyć uszczelek? Mam już powsadzane uszczelki w futrynę, wszędzie tylko nie na progu.