Wpis z mikrobloga

#komputery #linux
Siedzę sobie na linuxie i raczej już zostanę na stałe. Mam kilka rzeczy z na windzie, których potrzebuję. Chcę je odpalać przez wirtualkę na kvm ale nie mam drugiej grafiki. Polecicie jakiegoś procka z integrą, który ma sens w parze z resztą sprzętu?

Oto obecna specyfikacja mojego staruszka:
AMD Ryzen 3 1200
GeForce GTX 1050 Ti
B350M BAZOOKA
32gb 2400mhz ram (w dwóch kościach)
  • 6
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: nie musisz mieć drugiej grafiki, zresztą to zawsze średni pomysł IMO. Najlepiej użyć oczywiście VBox / VMware, które mają lepszą akcelerację 3D, chociaż nie zarąbistą. Możesz włączyć akcelerację 3D w KVM, ale jest ona na Windowsie w fazie eksperymentalnej ale możesz błędy zgłaszać).

Są też alternatywne sterowniki nvidii do GPU Multipleksowania, wtedy możesz podzielić kartę graficzną na 2, jedną mieć na Linuksa, a drugą na Windowsa.

https://arccompute.com/blog/libvfio-commodity-gpu-multiplexing/

Oczywiście najlepiej używać
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: nie rozumiem po co w tym wszykim procek z grafiką, ale odpowiedź 5600g tylko na starym procesorze bios zupdetuj przed wymianą, tylko uważaj bo może stary przestać działać


@wypokowy_expert: żeby zrobić gpu passthrough

@ZaQ_1: upewnij się najpierw, że ta płyta obsługuje VT-d czy jak tam to po stronie amd się nazywa,
  • Odpowiedz
  • 0
nie rozumiem po co w tym wszykim procek z grafiką, ale odpowiedź 5600g tylko na starym procesorze bios zupdetuj przed wymianą, tylko uważaj bo może stary przestać działać


@wypokowy_expert: żeby przekazać całą jedną grafikę do wirtualki

Oczywiście najlepiej używać Wine ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fervi: AutoDesk nie bardzo się lubi z wine i nawet jak działa to zrobią aktualizację i już nie działa.
Niestety od FreeCada
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: ogólnie może inna apka ci podpisuję. Mój stary jest fanem Kicada. Chyba. No, ale tego jest trochę.

Zobacz to libvfio. Można zawsze wynajmować serwer z GPU, ale pytanie czy warto ...
  • Odpowiedz