Wpis z mikrobloga

Skąd bierze się przekonanie, że szaraki to bio-roboty?

Obiło mi się o uszy, że w trakcie porwań zdają się być "sterowani" przez istoty innego gatunku. Oprócz tego są na to jakieś inne przesłanki?
To, że w konkretnej sytuacji są sterowani, nie świadczy jednoznacznie, że to od razu jakieś zdalnie sterowane drony, czy coś?

Ktoś ma w tej kwestii jakieś ciekawe doniesienia, przemyślenia?

#ufo #kosmici
  • 18
  • Odpowiedz
@Eillis:

Nolan: Myślę, że to jest zaawansowana forma inteligencji, coś, czego nie rozumiemy i to coś wykorzystuje pewnego rodzaju pośredników. Jednak, jak już powiedziałem, nie chodzi o to, abyś znalazł się w środku plemienia, w którym wściekłe małpy obrzucają się błotem lub rzucają bomby atomowe. Nie chcesz być pośród takiego otoczenia. Wysyłasz pośredników.

https://ufonapowaznie.pl/dr-nolan-na-temat-ufo-i-inteligencji-pozaziemskiej/
  • Odpowiedz
@Eillis: raczej chodzą słuchy, że mają jakiś zaprogramowany cel i służą tym którzy ich stworzyli. Taka sztuczna inteligencja. Ot hipoteza dobra jak każda inna, wywodzi się z jakichś redditowo-4chanowych historii gdzie są oni opisywani jako nie będący zdolni do rozmnażania i stąd sugestia, że są biologicznymi robotami. Choć można wysnuć inne rozwiązanie, np. takie, że rozmnażają się jak mrówki czy inne owady żyjące w koloniach, czyli jest królowa i trutnie a
  • Odpowiedz
  • 2
@Glikol_Propylenowy @Heekate @nilmerg
Aha. Czyli w zasadzie nie ma żadnych sensownych przesłanek. Teoria, jak każda inna.
Dzięki za wyjaśnienie!

@Heekate Nolan to mądry chłop i autorytet, ale ten argument nie brzmi przekonująco. Raczej zakładanie jakiejś teorii na podstawie jednej z wielu różnych możliwości. To nawet trochę słabe jak na naukowca jego kalibru. : / (Chyba, że wie coś więcej, o czym nie mówi.)
W każdym razie, dzięki za info!
  • Odpowiedz
@Eillis: Rzekomy lekarz z Reddita, który pracował przy zwłokach NHI a nawet podał placówki gdzie się znajdują, był przekonany, że są to bioroboty jednorazowe, tworzone w jakimś celu, ich życie nie jest dla nich czymś istotnym.
Według innego typa z Reddita, którego wujek pracował przy utajnionych programach i tuż przed śmiercią zdradził mu, że najprawdopodobniej są to bioroboty które zostały tu pozostawione przez inną cywilizację która najwyraźniej o nich zapomniała. Zbierają
  • Odpowiedz
  • 0
@nilmerg: Przeczytałem link z Reddita. Nie znałem tego doniesienia. Bardzo ciekawe, świetnie się czyta, dużo konkretów. Dzięki!

@Voluminius: "Dziadek powiedział" to też może jakieś źródło, które można wziąć pod uwagę, ale poziom weryfikacji 0%. : |

Przeczytałem całość z tego Reddita. Jak dla mnie to ta analiza medyczna jedynie sugeruje, że są to organizmy modyfikowane albo produkowane. Nazywanie tego bio-robotem jest może trochę daleko idącym wnioskiem, albo może po prostu
  • Odpowiedz
@Eillis: to jak Ci się podobała historia to tu masz jeszcze jedną z 4chana gościa który twierdzi, że pracował przy odzyskiwaniu i badaniu pojazdów obcych a ponieważ ma raka wątroby to postanowił się podzielić swoją wiedzą. O samych kosmitach i ich biologii jest tu niewiele, ale ciekawe do poczytania dla lubiących fantastykę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nolan: Myślę, że to jest zaawansowana forma inteligencji, coś, czego nie rozumiemy i to coś wykorzystuje pewnego rodzaju pośredników. Jednak, jak już


@Heekate: uważam podobnie. Gdyby tak się okazało to najbardziej pasuje to forma jakiegoś avatara.
  • Odpowiedz
Rzekomy lekarz z Reddita, który pracował przy zwłokach NHI a nawet podał placówki gdzie się znajdują, był przekonany, że są to bioroboty jednorazowe, tworzone w jakimś celu, ich życie nie jest dla nich czymś


@Voluminius: i na czym się to skończyło? Urwał się z nim kontakt czy wciąż prostuje aktualizacje? Przy takim poziomie detali jakie podawał i czas jaki od tego uplynal brak próby nawiązania kontaktu z szerszym światem naukowym chyba
  • Odpowiedz
  • 1
@mecenassrenas: No właśnie też mi się wydaje, że te roboty to trochę nadinterpretacja.
Z samej wypowiedzi wynika raczej, że są to istoty sztucznie zmodyfikowane, mają nienaturalnie uporządkowany genom i zdają się być "zaplanowane" na funkcjonowanie w określonych warunkach.
Mi już bardziej to wszystko pasuje do tych ich przekonań, że jednostka nie jest istotna, a śmierć to małe piwo, niż do wyciągania wniosków, że są czyimś narzędziem.
  • Odpowiedz