Wpis z mikrobloga

We Włoszech jest wioska Viganella, która jest otoczona przez góry. Nie byłoby z tym żadnego problemu, gdyby nie fakt, że w okresie od listopada do lutego jest ona praktycznie pozbawiona dostępu do światła słonecznego. Burmistrz Pierfranco Midali stwierdził, że tak być nie może i wyasygnował hajsik na postawienie wielkiego lustra na górze, które doświetla wioskę.

#ciekawostki ##!$%@?
Precypitat - We Włoszech jest wioska Viganella, która jest otoczona przez góry. Nie b...

źródło: j9f2p43run6c1

Pobierz
  • 68
@Precypitat: Od dawna sie nad tym zastanawiam dlaczego np. osoby które mają mieszkania tylko od północnej strony, maja hajs i nie zainstalują takich luster pod drugiej stronie ulicy.
Przecież to proste i znane od lat rozwiązanie problemów z brakiem światła. Nikt w architekturze tego nie stosuje, wydaje się że idea światła i słońca umarła w średniowieczu wraz z witrażami.
@Voodoo476: @Recydywa
https://www.theatlantic.com/photo/2013/10/using-giant-mirrors-to-light-up-dark-valleys/100613/

https://www.reuters.com/article/idUSL18785255/#:~:text=Now%20a%205%2Dmetre%20(16,the%20delight%20of%20the%20inhabitants

takie sprostowanie starczy? Może i faktycznie pierwsze zdjęcie jest z rzeczonego Rjukan, ale nic poza (odrobinę) niefortunnie dobraną pierwszą ilustracją nie jest "robieniem w #!$%@?". A za pierwszą faktycznie się kajam, bo ściągnąłem z reddita jak leciało, ale twierdzenie o "robieniu w #!$%@?" to dopiero jest robienie w #!$%@?.
Kurde powinniśym coś takiego zrobić na teren Polski/ Europy.
Wyobrazcie sobie wiosna/lato przez cały rok :D KURDE PIKNE BY TO BYŁO :D
Myslę że odpowiednie lustro w odpowiednim miejscu w komosie i by dało radę nas doswietlic
@Moderacja @wykop @a__s hej, bo ja zrobiłem tu małego byka i pierwsze zdjęcie faktycznie nie należy do Viganelli, tylko do innego miasteczka, ale też z lustrem. Myślicie, że dałoby się zamienić pierwsze zdjęcie na to poniżej? Bo akurat tak się składa, że tego jednego nie mogę wykasować sam, bez wywalenia całego wpisu, a szkoda byłoby, gdyby przez moją gafę mireczki "opuściły się w nauce i stały się chuliganami. Będą tylko pić wódkę
Precypitat - @Moderacja @wykop @a__s hej, bo ja zrobiłem tu małego byka i pierwsze zd...

źródło: original

Pobierz