Wpis z mikrobloga

@L3gion: trochę słabe te twoje propozycje. Pierwsza to teraz taki hipsterski mainstream, żaden prawdziwy Anon nie będzie sobie doklejał bozerii do kompa xD

Druga może nawet ma swój klimat, ale taki trochę retro szpitalny xD 6/10

Co do ostatniej to nie ma w niej nic ciekawego dla mnie. Oczywiście brak zatok.

Ja nie piszę o jakichś stylistycznych wysublimowanych wynalazkach tylko dużych praktycznych semi-serwerowch budach dla osób technicznych co lubią grzebać.
@L3gion: Wiesz, może i te Fractale są eleganckie, ale to są takie budy dla ludzi którym potrzebne są dyski M.2 SSD i nic więcej. Tamten CoolerMaster np. jest świetny na jakiś serwer, są dwie kieszenie hotswap 3.5" z przodu, dwie zatoki 5.25", więc w tej kwestii jest pole do popisu. A tak się składa że obecnie coraz trudniej znaleźć budy z takimi funkcjami.

Choćby mój Fractal Pop Air. No niby ma
żaden prawdziwy Anon nie będzie sobie doklejał bozerii do kompa xD


@MlCHAU: W sumie jak się piwnicy nie opuszcza to fakt, kogo obchodzi czy sprzęt wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście brak zatok.


Po co ci te zatoki w roku pańskim 2023?

tylko dużych praktycznych semi-serwerowch budach dla osób technicznych co lubią grzebać.


No ja jestem techniczny i w obudowie liczy się dla mnie wygoda składania, współczesne
ale to są takie budy dla ludzi którym potrzebne są dyski M.2 SSD i nic więcej.


@supra107: Mamy czasy gdy przeciętne mobo ma 2-3 sloty M.2 a dyski M.2 mieszczą i po 8TB.

są dwie kieszenie hotswap 3.5" z przodu, dwie zatoki 5.25", więc w tej kwestii jest pole do popisu. A tak się składa że obecnie coraz trudniej znaleźć budy z takimi funkcjami.


Hotswap który w domu się użyje raz
L3gion - > ale to są takie budy dla ludzi którym potrzebne są dyski M.2 SSD i nic wię...

źródło: 2741337-n24

Pobierz
a dyski M.2 mieszczą i po 8TB


@L3gion: I są kompletnie nieopłacalne do trzymania dużej ilości danych które nie muszą mieć bezpośredniego strumienia 8Gbps do procesora.

No i SilverStone ma masę bud pod serwery


A dostępność ich produktów na polskim rynku jest mocno ograniczona. No co z tego że jest jedna, jedyna firma która robi taki sprzęt skoro jest ciężko u nas dorwać ich produkty?
@tryboluminescencja: Też ostatnio patrzyłem na obudowy NASowe i teraz taką, która by spełniała warunki
- cena do 500zł
- najmniej 4 kieszenie do hotswapa
- format płyty mATX
to da się znaleźć tylko na aliexpress a wtedy wykonanie jest poniżej krytyki, nawet na zdjęciach wyglądają jak stare obudowy Modecom sprzed 10 lat, które w sklepach dało się dostać z zasilaczem 200-300w gratis xd

Ale to pod mATX


@MlCHAU: no i