Wpis z mikrobloga

@deziom: czego dowiedzialem sie na prawackich grupach na fb:
- obraza szlachte
- obrzydza I RP
- zaklamuje historie
- obraza Polakalow ale Zydow to juz nie
- obraza papierza
- obraza kosciol i katolicyzm

Jest to wspaniala zacheta do obejrzenia, nie powiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@deziom: Serial bardzo dobrze zrobiony. Zastanawiam się czy mógłby powstać serial na netflixie który kręci beke z szeroko rozumianego lewactwa, a może już taki jest?
  • Odpowiedz
@deziom Punktuje p0lskosc celnie ale trudno nie zauważyć że jedyne dwie postaci które zdają sobie sprawę z absurdu sytuacji, są trochę ponad to i wykazują się rozsądkiem, to:
- typiarka, która e zasadzie jest kopią lewicowej aktywistki z 2023
- Jim z the office który się są nią ugania

I szczerze to trochę mi brakuje kręcenia beki z tejze dziewczyny. (Obejrzałem dopiero 5 odcinków)

Ale ogólnie serial fajny. Sporo zabawnych scen.
  • Odpowiedz
I szczerze to trochę mi brakuje kręcenia beki z tejze dziewczyny.

@BarszczZUkraincow: większość drugiego odcinka to przecież ciśnięcie z niej i faktu, że namawia chłopów do walczenia z katastrofą klimatyczną, która nastąpi za 360 lat, a pokazanie że uprzywilejowana szlachcianka zarzuca chłopom niechęć do wyzbycia się „wygód”.
  • Odpowiedz
kręci beke z szeroko rozumianego lewactwa, a może już taki jest?


@Wynoszony: jest coś takiego, kreskówka o transach super agentach- queer force czy jakoś tak.
oczywiście bajka wywołała gigantyczny butthurt bólu dupy u ludzi którzy nie rozumieją że istotą tej animacji nie było promowanie lbgt xD
  • Odpowiedz
@deziom: Oglądam i dawno nie powstało nic dobrego polskiego, a to jest całkiem dobre. Montażem trochę mi przypomina ekranizację fanatyka.

Większość żartów jest śmieszna i naprawdę można srogo prychnąć.
  • Odpowiedz
@MateMizu: mnie to w ogóle wygląda jakby ktoś robił serial na kanwie jego popularności
ogólnie po trzech odcinkach mnie nie porwało ani trochę, równie dobrze tytuł mógłby brzmieć "przygody twojego starego pijanego"
  • Odpowiedz
@Basti91: Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że ten serial w wielu aspektach opiera się na faktach historycznych. Jeśli oni biorą to co jest w tym serialu pokazane do siebie, oznacza to ni mniej ni więcej że są ludźmi o bardzo małych rozumkach, tak jak główny bohater serialu Jan Paweł, a do tego mocno zakompleksieni. Liberum Veto to fakt historyczny, poprzez idiotyczne "prawo" szlacheckie, gdzie jeden dzban mógł blokować wszystkich, doprowadzono
  • Odpowiedz
@Wynoszony: na netflixie jest zaskakująco sporo stand-upów, które wyśmiewają kulturę woke. Seriali jakoś bardzo nie kojarzę, ale polecam najnowszy South Park, który trafnie punktuje temat.
  • Odpowiedz