Wpis z mikrobloga

@Kamokamo: Poznałem JF osobiście 10 lat temu na pewnym raucie, na który trafiłem zupełnie przypadkiem. I tu pozwolę sobie przytoczyć pewien dowcip:
Nowo przybyły kapłan prowadzi pogrzeb, a że jako nie zna zmarłego pyta czy ktoś z obecnych może coś dobrego powiedzieć o zmarłym, cisza.
Ponawia prośbę, cisza. W końcu mówi: - Kochani, ja tu jestem nowy proszę powiedzcie cokolwiek dobrego o zmarłym!. Po chwili, gdzieś z tyłu rozlega się słaby
  • Odpowiedz
@Marek_Tempe: Ciekawe ciekawe, jakaś anegdotka? Nie miałem JF okazji nigdy poznać osobiście, mimo tego, że trochę mnie łączy z tą firmą. Jedno jest pewne, że mało który człowiek w polskim biznesie a szczególnie w polskim IT wzbudza tyle kontrowersji, co jego postać.
  • Odpowiedz
@testowyandrzej: akurat jeżeli chodzi o styl pracy oraz kwestie związane z przetargami, to też wzbudzało to wiele kontrowersji.

Niemniej jednak facet zbudował firmę od zera, miał łeb na karku i przez trzydzieści lat działania Comarch zdążył się odkleić od państwowego cyca, stając się graczem międzynarodowym. Ich biura możesz znaleźć w takich miastach jak Wiedeń, Monachium czy Drezno, wiem że działają też na rynku azjatyckim od jakiegoś czasu. Notabene firma zdążyła zbudować
  • Odpowiedz
@derezeus: No no, szkoda, ze software ( nie hardware) mozesz sprzedawac dodwolnie, tak samo zalozyc biuro albo siedza tam jacys lokalni przedstawiciele handlowi.
A to data center to Comarch sam stawial czy wynajal po prostu szafy rackowe czy moze jakies pietro w instniejacym data center? To nie jest takie hop siup zbudowac swoje data center chyba, ze przez data center masz na mysli kilka szaf rackowych.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Jeżeli chodzi o te w USA a dokładniej w okolicach Phoenix, to postawili je od zera:

Centrum danych Comarchu znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w okolicach Phoenix. Obiekt ma powierzchnię niemal 3000 metrów kwadratowych. Zaprojektowano go z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu na usługi w chmurze i kolokacji w USA. Koszt inwestycji to 26 mln dolarów. Comarch w USA działa już od wielu lat, między innymi dla firm takich jak: Ford,
  • Odpowiedz