Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie rozumiem tego hejtu na BK2%. Sam skorzystałem jak była okazja, a mam tylko 27 lat. Razem ze mną skorzystało 50 tys. ludzi a na wykopie jak czytam, to nikt się nie załapał.

Dla mnje program świetny i zamiast landlordowi 3500 miesięcznie za dwupokojowe to mam ratę i czynsz za 3100zł.

#nieruchomosci #inwestycje



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
@mirko_anonim
Jestem emerytem, dostałem rok temu 14 i 15 tke

Nie wiem o co chodzi tym przedsiębiorcom że jakaś stawka ZUS urosła i im koszta pracowników rosną, albo o co chodzi młodym że w zusie pieniędzy nie ma.
Przecież ja mało co wpłacałem a teraz mam 3 ttsiaczki emerytury za pracę w pgrze z towarzyszem przy wódeczce
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Nie rozumiesz bo jesteś ignorantem i myślisz tylko o własnej dupie z resztą jak 99% ludzi.

Sam skorzystałem z BK2 bo nie jestem idiotą skoro miałem taką możliwość ale to program który nie powinien powstać. Ponadto z perspektywy czasu widać to jak na tacy. Może zamysł był niezły - dać tani kredyt osobom bez mieszkania ale skończyło się wiadomo jak.
  • Odpowiedz
@ROCKNROLLLA: Przecież to bait. BK2% jest idiotyczny ale sam skorzystałem, bo skoro się na niego łapałem to czystą głupotą było nie wnioskować. Zwłaszcza, że byłem na niego przygotowany i miałem wszystko ugrane zanim ceny wywaliło w kosmos.
  • Odpowiedz
  • 31
@mirko_anonim nie wiem gdzie mieszkasz ale w największych miastach to wzrost cen spowodował że kozysc z dopłaty w zasadzie się zniwelowała (w porownaniu do rat przed bk).

Do tego przy wyborze mieszkania trzeba bylo iść na większy kompromis i kupowac gorsze ochłapy niż gdy mialo się spokój przy zakupie jak przed ogłoszeniem tego programu.

Skorzystali ludzie budujący domy oraz kupujący mieszkania na samym początku albo robiący jakieś "wenwatrz rodzinne machloje"
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: @onomatopejusz Jstem Waldemar Buda. Nie rozumiem tego szczekania i narzekania na gargantuiczny wzrost cen nieruchomości poprzez zmowe cenową ustawioną pod program BK2%. Ja i całą moja rodzina dostaliśmy 80% rabaty na zakup 20 mieszkań. Jest tanio! Wystarczy dobrze negocjować !
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w pól roku ceny mieszkań zdrożały średnio o 30% nawet w mniejszych miastach. W takiej warszawie te co kosztowały w zakresie 500-600k wszystkie zostały wywindowane na 800k bo i tak zejdą przez program bk2%, niektóre zostały podniesione powyżej 800k na machlojki z osobnymi umowami na koszt mebli itp. Ceny mieszkań deweloperskich zostały podbite praktycznie do cen mieszkań z rynku wtórnego. Kto akurat się z jakiegoś powodu nie załapał na program
  • Odpowiedz
  • 4
No to pomyśl sobie że ja będę brał teraz kredyt na 500k za gównomieszkanie w zwykłym kredycie. Rata będzie z 4k plus 1k czynsz. To jest jakaś porażka ale muszę kupić bo mam zdolność i lata lecą
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to zrozumiesz jak np za 5 lat bedziesz chcial zamienic mieszkanie z bk2% na cos wiekszego i ile musisz dorzucic zeby sie to wydarzylo.
druga sprawa to banki podniosly marze na wszystkie swoje produkty kredytowe ze wzgledu na bk- w ustawie jest ze marza musi byc max taka jak na innych kredytach hipotecznych wiec dlatego podniesli.
trzecia rzecz to ten program jest kompletnym zaprzeczeniem walki z inflacja. wrzucenie tyle taniego
  • Odpowiedz
Dla mnje program świetny i zamiast landlordowi 3500 miesięcznie za dwupokojowe to mam ratę i czynsz za 3100zł.


@mirko_anonim: A wiesz, że bez takich pomocy rządowych i marży developera na poziomie 30% + dewaluacji pieniądza przez polityków byś płacił 1300 xd?
  • Odpowiedz