Wpis z mikrobloga

@Dafcio808: mówił bodajże że 60k rocznie (chociaż on pewnie sam nie wie XD)

Ile musiałby wpłacić na lokatę żeby rocznie dostać takie odsetki? Dodaj do tego kasę ze sprzedaży zboża + zwierzęta.

No ale właśnie o to mi chodzi, po odjęciu kosztów wychodzi na to że prawie nic mu nie zostaje z tej kasy i na nic ich nie stać. Nawet zakładając że by to wszystko sprzedał za 2.5 bańki to
@chinski_pierozek: Na nic ich nie stać bo on jak każdy rolnik za dużo inwestuje w maszyny. Bo sąsiad musi zazdrościć. Zobacz chociażby ile ma traktorów.
Niby udaje takiego biednego, a z drugiej strony planuje budowę domu bez kredytu.
Uprawiając same zboża na czysto z hektara zostaje 3500-4000 przy słabym roku, z kukurydzy trochę więcej.
On ma 130ha więc powinien mieć na czysto ok. 450tys. zł.
Przecież on uprawia też jakieś warzywa,
@Dafcio808:

On ma 130ha więc powinien mieć na czysto ok. 450tys. zł.

A nie 40ha? W każdym razie pewnie jest tak jak mówisz, zupełnie mi się to nie spinało ¯\(ツ)/¯

jak każdy rolnik za dużo inwestuje w maszyny. Bo sąsiad musi zazdrościć.

To żonka ma pecha że sąsiad nie zazdrościł zmywarki albo domu XD
Swoją drogą to jest dla mnie niepojęte obracać taką kasą i niczego nie liczyć tylko podejmować decyzje
@chinski_pierozek: uprawia 130ha ziemi (część nie jest jego tylko dzierżawi) oraz ma 40 sztuk bydła.
Sąsiad nie widzi jak masz wyposażony dom, tylko czym jeździsz po polu.
Często rolnicy mają nówki traktory za kilkaset tysięcy, a w domu piszczy bieda. Kwestia priorytetów.