Wpis z mikrobloga

Mirkowie mili, zamierzam nabyć drogą kupna używane narty i jakieś nowe buty. Na nartach jeździłem 3 razy w życiu, ale od tego sezonu chciałbym zacząć jeździć regularnie. Jako, że jestem amatorem sportów zimowych nie chce inwestować dużej kasy na samym początku, więc na rozruch szukam używanych nart i nowych butów (budżet na buty w okolicach 400-800 zł, narty pewnie mniej. Jakieś polecajki? Na co zwrócić uwagę kupując używane narty? Buty 80-90 Flex na początek będą ok?
#narty #snowboard ##!$%@? #sport
RyszardTyDraniu - Mirkowie mili, zamierzam nabyć drogą kupna używane narty i jakieś n...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 2
@RyszardTyDraniu: nie kupuj butów jeszcze wg mnie. Poświęć ten sezon na doszkolenie się i min. z 15 dni jazdy a w przyszłym sezonie sobie spokojnie kupisz z flexem 110. Używane narty dla początkujących są dość tanie, więc w 500 zł się powinieneś zmieścić. Zwróć uwagę ile krawędzi zostało na każdej z nart, jak nie znasz się to weź kogoś znajomego ze sobą co by ci nikt kitu nie wcisnął.
@RyszardTyDraniu co do nart to patrz na ogólny stopień zużycia, ilość krawędzi, stan slizgow i stan wiązań. Zwróć uwagę, czy równo się rozchodzą na środku i ew. Z przodu/tyłu jeśli mają rocker.
Co do modelu, to jeśli nie masz konkretnych preferencji to najlepsze będą AllRound, np. Head z serii supershape. Oczywiście to przyklad, bo nie ma co patrzeć na konkretną marke, byle kupić odpowiedni typ i nie bać się nart dla zaawansowanych/ekspertów.