Wpis z mikrobloga

Co dalej w destdisk?
Chcę odzyskać dane z dysku SSD.
Wcześniej były na nim dwie partycje ext4, a teraz jest jedna ntfs, i kilka dużych folderów na niego wgrałem.
Chcę odzyskać, np. zdjęcia, screeny itp. (takie archiwum miałem)

W testdisk widzę takie coś (screen), i nie wiem co zrobić, żeby podejrzeć stare pliki?

Wiem, że dawniej na HDD ntfs na Windows dało się podglądać usunięte pliki (o ile się nie nadpisały).
Tutaj nie widzę takiej opcji, podgląd jest tylko aktualnych plików.

Jakie kroki trzeba wykonać?
#linux #ssd #dyski #testdisk #archlinux
look997 - Co dalej w destdisk?
Chcę odzyskać dane z dysku SSD.
Wcześniej były na nim ...

źródło: testdisk

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@fervi: Sorry, te "Inne" to jest ta nowa partycja, ntfs.
Te dwie następne pozycje to chyba te stare partycje.

A w nich:
Enter zwraca:
No partition found or selected for recovery
A P zwraca:
"Support for this filesystem wasn't enabled during compilation."
lub
"Can't open filesystem. Filesystem seems damaged."
gdy ustawię type na ext4.

@siedze-na-antresoli Zobaczę.
  • Odpowiedz
@look997: A ten dysk nie obsługuje TRIM? Jeśli wcześniej był ext4 a teraz NTFS to zgaduje, że poszedł szybki format pod windowsem, który wywołuje komendę TRIM i tam nie ma co odzyskiwać.

Sprawdź w ogóle DMDE czy R-Studio, są wersje demo na linuxa i zobacz czy znajdziesz chociaż jeden sprawny plik sprzed formatu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Opiochoinka Robiłem, ale miałem folder który był pomijany w backupie (pliki archiwalne mające wartość głównie sentymentalną, a sporo zajmujące), i o tym zapomniałem przy migracji na większy dysk, aż w końcu stwierdziłem że użyję stary dysk do czegoś innego. Uświadomiłem sobie że nie mam na nowym dysku folderu archiwalnego, jak chciałem w nim czegoś poszukać. :|
Już ciężko coś odzyskać. Luźne pliki mi te programy pokazują, ale są wymieszane z masą plików,
  • Odpowiedz