Wpis z mikrobloga

Ukrainka podsumowała swój "European dream" w Niemczech. Niestety u naszych zachodnich sąsiadów nic nie da się załatwić telefonicznie oraz za łapówkę, co wyraźnie nie spodobało się Ukrainskiej damie. Dla nich to jest taki szok, że nazwała to "zupełnie inną mentalnością oraz podejściem do życia" xD nie wrzucam wam całości bo limity na streamble, ale pod koniec powiedziała że mieszka w Rzeszowie i jest trochę lepiej bo "Polacy dają pieniądze" Oglądanie narzekań Ukraincow na życie w Europie to moje nowe ulubione zajęcie, postaram się wrzucać co lepsze perełki tutaj
#ukraina #wojna #rosja
JohnnyPomielony - Ukrainka podsumowała swój "European dream" w Niemczech. Niestety u ...
  • 41
@JohnnyPomielony Mieszkałem trochę na UA. Polacy nie zdają sobie sprawy z jednej rzeczy. UA to kraj w którym występuje kastowe społeczeństwo. Jak w Indiach tylko mniej kast. 1. Oligarchia, politycy itp. Nie do ruszenia. Wszechmogący. 2. Bogaci. Mała grupa ale mogąca za kasę załatwić wszystko. 3 Największa grupa to ich klasa średnia (czyli bieda) robotnicy ale też inteligencja, emeryci, wieśniacy itd. #!$%@?ą za miskę ryżu i żyją bez perspektyw.
Ci którzy przyjechali
@JPII: Dużo racji w tym co piszesz. Po studiach na Ukrianie jeździłem tam co roku do 2019 roku i tez bym mógł dużo opowiedzieć o różnych odpałach które tam widziałem, ale to juz historia na osobny wpis. Ja pomogałem zarówno tym, którzy przyjechali do nas po 2014 jak i tym po 2022, i Ci pierwsi mieli zupełnie inne podejście do życia tutaj, szybko uczyli się języka i ciężko pracowali, a o
o ta korupcja jest akceptowalna i pospolita tam (mówię z własnego doświadczenia) Urodziłeś się na Ukrainie, twoi rodzice dają w łapę komu trzeba za miejsce w lepszym żłobku. Masz 5 lat, boli Cię ząb ale jest kolejka do lekarza, Twoi rodzice dają w łapę żeby Cię przyjąć szybciej. Jesteś nastolatkiem i idziesz do szkoły, Twoi rodzice mają trochę € więc dają w łapę komu trzeba aby szkoła była w tej lepszej lokalizacji
@DryfWiatrowZachodnich: Ciężko powiedzieć. Część na pewno wróci, zwłaszcza Ci 40-50 lat,bo skoro niektórzy mlodzi nie potrafią się odnaleźć na zachodzie, to co dopiero oni. Ale w większości Ukraińcy (zwłaszcza Ci ze wschodu, co potracili domy i pracę) mówią że raczej nie wrócą, bo do czego?
@Przegrywzyciowy0 Nie znam się specjalne na Tiktoku, najwidoczniej trzeba mieć apke nic nie poradzę na to
@JohnnyPomielony: tj pytalem o tych z drugiej grupy, czyli:

"Po inwazji russkich dwa lata temu przyjechali do nas przedstawiciele drugiej grupy. Po prostu szlachta. Ten szon z filmiku właśnie na to utyskuje. W Kijowie (autentyczna historia) stawiasz swoją G klasse na pasie ruchu, na pełnym zakazie, blokujesz wyjazd aut z parkingu, tworzysz gigantyczny korek na kilka godzin i nawet nie musisz awaryjnych włączyć. Jesteś nie do ruszenia bo… MB G klasa.
W Kijowie (autentyczna historia) stawiasz swoją G klasse na pasie ruchu, na pełnym zakazie, blokujesz wyjazd aut z parkingu, tworzysz gigantyczny korek na kilka godzin i nawet nie musisz awaryjnych włączyć. Jesteś nie do ruszenia bo… MB G klasa.


@JPII:

A to dlatego na tym filmiku:
https://wykop.pl/link/7275023/ja-moge-wiecej-samochodoza
babka twierdzi, że facet nie ma prawa się czepiać o parkowanie bo ona płaci większe podatki niż on zarabia ;)
@JohnnyPomielony Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z różnych mentalno -kulturowych między Europą czy nawet między Polakami a Ukraińcami. Bo Ukraińcy wyglądają jak my (generalnie) a nie jakieś ahmedy. Ale jeśli ktoś miał choć trochę kontaktu z ludźmi ze wschodu to różnice są potężne.
Samo umiłowanie korupcji nie jest najgorsze bo Polacy to też przechodzili - problem w tym, że Ukraińcy nie mają takiego parcia na bycie zachodem jak mieli Polacy. Polscy
@JohnnyPomielony: też we Francji spotkałem takiego młodego Ukra uchodźcę, z bogatej rodziny. To też narzekał że lepiej było na Ukrainie można było wsio robić, wolność byla, a tutaj jakieś zasady, przepisu, nic nie da się nic załatwić.
Oni bez kitu mają inny mental, nadal ruski. Jedynie co, to biedni Ukraińcy mogą mieć tego dość bo z racji że i tak nic nie mieli to nie mogli sobie nic przylatwiić na Ukrainie.