Wpis z mikrobloga

N47 w E90 2009+, można srać w gacie, czy jednak nie powinna zabić kosztami utrzymania? Wasze opinie z użytkowania i koszty utrzymania + częste usterki mile widziane. Ewentualnie, czy polecacie jakieś silniki z E90 LCI, czy jednak lipa, bo N43 wiem że jest w miarę awaryjne bo znam kogoś kto taki posiada, a jak reszta?

Wóz nie jest dla mnie, raczej do 30k, głównie używany na dojazdy do roboty 45km+. Co innego ewentualnie polecacie?

#bmw #pierwsze4kola #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@boa_dupczyciel dziwne, ludzie piszą że przecież te wozy wybuchają. Manual, czy automat? A sprzęgło i zawieszenie też nic? Ile dałeś i jakie wyposażenie? I sedan, czy turas?
  • Odpowiedz
@dolor: mowie o silniku. Reszta co wymieniłeś to części eksploatacyjne i oczywiście ze wymieniałem i wiele wiecej innych. Sedan manual. Nie pamiętam ile dałem ale auto krajowe nieimportowane.
  • Odpowiedz
@dolor: ale żeby nie bylo, robiłem w tym aucie w #!$%@? rzeczy w tym czasie. Na start rozrząd profilaktycznie, zawieszenie z przodu całe wszystkie wahacze + drążki i końcówki, łączniki i gumy stabilizatora, amory przód i tył, poduszki amorów, akumulator, świece żarowe, sterownik świec, myłem dpf, kolektor dolotowy zmieniałem, czyściłem cały dolot, płukałem nagrzewnicę, wymiana odmy, uszczelka podstawy filtra oleju, wymiana skrzyni biegów, koło pasowe, rolki/napinacze, pasek klinowy. Pewnie jeszcze drugie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@boa_dupczyciel to widzę że kolega nie boi się ubrudzić sobie rąk, też jestem tego zdania, że dobrze jest samemu zrobić jest to pewnego rodzaju oszczędzenie czasu, bo czas to pieniądz, a mechanicy u mnie w okolicy za godzinę kasują jak uliczna kurtyzana, może nawet więcej. Więc wkładasz czas, jaki byłbyś w robocie + oszczędzanie kaski za mechanika = części OE. No to widzę, że zawieszenie standardowo (a ile wytrzymało), akus pewnie już
  • Odpowiedz
@dolor: skrzynia biegów sie #!$%@?ły łożyska mimo ze niezniszczalny ZF to jednak miałem niefart. Zawieszenie warto zrobić na początku bo masz komfort jazdy caly czas a to czuć (chyba ze ktos nie jeździ na ekspresówce/autostradzie albo baba z klapami na oczach na dojazdy do pracy). Akumulator od nowości był wiec 14 lat to wymieniłem bo już nie przyjmował 200A ładowania przy hamowaniu i rzucało błąd jak było zimno. Nagrzewnica #!$%@? farfoclami
  • Odpowiedz