Wpis z mikrobloga

Jak ktoś składał wniosek do Santander, to czy po wstępnej decyzji dostaliście taki wniosek jak "Zlecenie usługi wyceny nieruchomości dla kredytów hipotecznych" jak poniżej do uzupełnienia? Jest to formularz za operat szacunkowy. Taki mi mój doradca finansowy wysłał i mam zaznaczyć jedną z tych firm i przelać kasę (480 zł) na któreś z podanych kont. Tylko co w tytule przelewu?

Nawiasem mówiąc doradca #!$%@? robotą, ciągnie się to wszystko jak cholera, następny raz sam sobie będę ogarniał jakieś kredyty z bankiem, bo pośrednik w osobie doradcy to tylko dodatkowe opóźnienie, a korzyść niewielka.

#kredyt2procent #kredythipoteczny #bezpiecznykredyt
LordRegis - Jak ktoś składał wniosek do Santander, to czy po wstępnej decyzji dostali...

źródło: santander

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@LordRegis: Zależnie do jakich banków wysyłałeś wnioski można to była wszystko obskoczyć jedną wyceną nieruchomości :/
Tzn. Santander akceptuje zewnętrzne wyceny nieruchomości, tak samo ING, Millenium itp.

Wtedy po prostu zlecasz wycenę u rzeczoznawcy, płacisz mu te 400-500 i tą jedną wycenę wysyłasz do np. 3 banków.
No ale chyba teraz już za późno na to, mi tak doradca polecił, zawsze to 1000 w kieszeni więcej ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@SpeedFight: ING i Millennium to akurat nie biorą udziału w bk2% ;) poza Santanderem to mam jeszcze w Alior wniosek.
Po prostu nie rozumiem tego formularza, w sensie kiedy mam dokładnie opłacić (i komu) za operat zlecony firmie trzeciej przez sam bank. A mój "doradca" to w kwestii tego jak to wygląda w Santander ma nie większą wiedzę niż ja ¯\(ツ)/¯

@Ojciec_Makumba dzięki za info, też myślę że to tak powinna
  • Odpowiedz
@LordRegis: ahhh, ok sry, no tak teraz widzę BK2% :D
Niestety nie pomogę z tą sprawą bo u mnie było inaczej, jednak wydaje mi się że jeśli potrzebujesz jeszcze potwierdzić to co @Ojciec_Makumba napisał to powinieneś dostać email z danymi osoby która procesuje wniosek po stronie banku i do niej można dzwonić.
Tzn. ten email z tymi wszystkimi umowami z banku (nie ten od doradcy).
  • Odpowiedz
@LordRegis: ja otrzymałem dokładnie taki sam wniosek od doradcy tyle, że wypełniony (zaznaczona była już firma) - jedyne co musiałem zrobić to go podpisać, zrobić przelew i wysłać potwierdzenie przelewu (tytuł przelewu jakiś ogólny typu "Usługa wyceny nieruchomości")
  • Odpowiedz