Wpis z mikrobloga

#chromecast #iptv
Mam Chromecasta 4K i od ostatniej aktualizacji (początek grudnia) bardzo spowolnił.Po tej aktualizacji praktycznie VOD,iptv czy VLC rwie obraz i nie da się oglądać. Ktoś tak ma? Resetowalem go kilka razy,ale nie podziałało.
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
Mam to samo. Generalnie gubi klatki, najbardziej widoczne jest to na Netflix, YouTube albo Canal+online. Sport jest przez to nie do oglądania. Temat jest już dość często powtarzany przez innych. Być może zaraz to poprawią jakąś aktualizacją, ale wiadomo jak jest :)
  • Odpowiedz
@prlw123: Ja dopiero kupiłem i byłem trochę zdziwiony, bo na YT wszyscy się spuszczają nad płynnością,a mi klatkuje, ale widzę że to jakaś gówniana aktualizacja na którą akurat się załapałem xD
Wołajcie gdy to naprawią
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Don_Kichot Chromecasta sprzedałem bo mnie to już wkurzyło.Rok i miesiąc było spoko, nic nie rwało. Ja miałem ustawiona rozdzielczość 4K50hz, żeby C+,HBO i Player nie klatkowalo i było Netflix od której aktualizacji apki sam ustawia poprawnie FPS.Do YouTube pobierz sobie Smarttube przez Downloader. Wycina reklamy i można ustawić automatyczne odświeżanie FPS. Próbowałem Sticka od Realme, ale systemowo jest dużo gorszej już Chromecast. Teraz oglądam chwilowo na Tizenie, ale jest jak żółw... ,
  • Odpowiedz
@prlw123: Właśnie, jak z tą rozdzielczością, jak sprawdzić w której aplikacji jak ustawić te 50hz, gdzie 60hz, a gdzie jeszcze inaczej żeby nie klatkowało?
Trochę lipa że w tego typu sprzęcie trzeba się bawić w jakieś przełączanie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Don_Kichot w menu rozdzielczości masz tam dopasowanie klatek, dajesz nie płynne i będzie działać z Netflixem i Smarttube (Apka orginalna YT tego nie obsługuje) oraz VLC. Nasze polskie VOD(player,C+,Polsat Box i TVP) i HBO Max nadają w 25 albo 50 FPS. Ja miałem ustawione 4k50 Hz VOD nie rwało a pozostałe apki się same przełączaly i nie było żadnego problemu.
  • Odpowiedz