Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw czy Tuskowi uda się utrzymać 3D i Lewicę w ryzach i w jednym szeregu; czy prędzej czy później nastąpi srogi rozłam przez to ze jedni będą blokować pomysły drugich. Notabane ciekawe jest to czy wyborcy lewicy będą chcieli zagłosować na nią za 4 lata, jeśli nie uda im się wprowadzić tych "ważnych" dla nich postulatów

"W mojej ocenie nie będzie rządowego projektu ustawy wprowadzającego związki partnerskie, poselski projekt oczywiście może być, ale ja się pod takim nie podpiszę i nie będę głosować za" — powiedział PAP wiceszef klubu PSL-TD poseł Marek Sawicki. Skrytykował też blokowanie przez Lewicę pomysłu referendum na ten temat oraz na temat prawa aborcyjnego, które proponuje Trzecia Droga.

https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/marszalek-marek-sawicki-zapytany-o-zwiazki-partnerskie-to-nie-tajemnica/h6lq254,3796b4dc

#sejm #polityka
  • 13
@FPmaster: KO z Trzecią Drogą mają 222 posłów. Ze względu na nieobecność paru osób większość bezwzględna przy powołaniu rządu Tuska wynosiła 225. Wiadomo, że tamto głosowanie było przegrane dla PiS i brakowało dyscypliny z ich strony, ale to też pokazuje jak niewiele wystarczy, żeby Tusk miał większość bez Lewicy, bo w Senacie ich w zasadzie nie potrzebują. Dodatkowo jeśli uda się zdobyć prezydenta to wystarczy przewaga nad łączną liczbą posłów PiS
@apaczessi jak jest transfer albo skazanie brauna to nie jest tak że wchodzi następny z listy z której startował poseł który odszedł? Czyli za pisowca wejdzie pisowiec, za konfiarza konfiarz. Więc układ sił zostaje ten sam. Jedyna opcja to pisowiec który wskoczy na miejsce tego co pójdzie do UE, widząc że wchodzi do partii przegranej, zechce spivotowac do powiedzmy 3D.
@dobrabajera: Chodziło mi też o czas między utratą mandatu, która jest natychmiastowa, a powołaniem następcy. Tak jak jest w przypadku Artura Sobonia z PiS, który przeszedł do NBP przez co na Wykopie zastanawiano się skąd jest brakujący jeden poseł przy liczeniu głosów. Do teraz jego następczyni nie złożyła ślubowania, a trochę czasu minęło.