Wpis z mikrobloga

@LuckyLuke_2776: @darkroman nie jest to prawda. Niebieski pasek pokazuje zalecany - najbardziej optymalny poziom przyśpieszania przez komputer. Jazda według tej sugestii komputera potrafi wykręcać najlepsze spalanie.

Wyświetlany jako niebieski pasek reprezentujący sugerowany zakres oddziaływania na pedał przyspieszenia, zgodnie
z warunkami jazdy, takimi jak przyspieszanie podczas ruszania lub normalna jazda. Wskazywane sugerowane przyspieszanie zmienia się w zależności od warunków jazdy, takich jak przyspieszanie podczas ruszania lub normalna jazda
  • Odpowiedz
  • 0
@rtp_diov tak czułem, że kolega wyżej mógł wprowadzić w błąd po tym że ten pasek zbyt szybko się wahał w zależności czy się zatrzymywałem czy ruszałem.
Masz rację, bo taka samą informację znalazłem na zagranicznym forum toyota, to chyba fragment instrukcji - załączam obrazek. Dzięki za wyprowadzenie z błędu ????
darkroman - @rtp_diov tak czułem, że kolega wyżej mógł wprowadzić w błąd po tym że te...

źródło: temp_file5075962887916913286

Pobierz
  • Odpowiedz
@darkroman: Tak dokładnie tak to działa - tam w tych nowszych hybrydach toyoty jest zaawansowany algorytm obliczający np. ten moment odpalania silnika spalinowego - w zależności od potrzeby nagrzania kabiny, baterii, mocniejszego przyśpieszania czy potrzeby podładowania baterii. I tak samo optymalny model przyśpieszania jest różny w zależności od wielu czynników. Czasem opłaca się przyśpieszyć bardziej zdecydowanie np. aby szybko osiągnąć optymalną temperaturę silnika.
  • Odpowiedz