Wpis z mikrobloga

Mam zamiar kupić Wii, przeglądam OLX i ofert jest sporo (chociaż sporo nieaktualnych i nieskasowanych XD)
Jest coś na co trzeba uważać kupująć Wii?
Druga rzecz, sporo ofert ma kontrolery, ale bez nunchuck. Czy sam nunchuck jest przydatny, czy jedynie służy w nielicznych grach?

#wii #nintendo
  • 9
@kossmann: nunchuck jest potrzebny prawie w każdej. Zwróć uwagę na okablowanie bo to kosztuje tyle co sama konsola. Potrzebny do dzialania jest jeszcze taki emiter podczerwieni(zapomnialem jak się nazywa). I w sumie tyle.
  • 0
@rafal4432: co dokładnie z okablowania? Wiem, że przejściówka do hdmi, większość ofert nie ma tego, mają jakies marne na chinche. Nowsza przejściówka widzę, że po 20 zł na allegro chodzi, więc to ogarnę ewentualnie osobno.
@kossmann: musisz mieć zasilacz, ten emiter i przejściówkę hdmi ( ja kupiłem pierwsza lepsza) i jest spoko. Ten nunchak i kontroler obowiązkowo. Jak będziesz brał to weź tego z wejściami na kontrolery gamecuba to masz druga konsole w gratisie. A najnowszej wersji nie da się przerobić więc sobie odpuść.
Jest coś na co trzeba uważać kupująć Wii?


@kossmann: tylko na model jak chcesz mieć kompatybilność z gamecube. Z późniejszych modeli ją wycieli i nie ma gniazd na kontrolery oraz na karty pamięci z gamecube

@rafal4432: zamiast emitera chyba mozna zapalić świeczki XD


@haabero: dowolne dwa punkty emitujące podczerwień. Sensor bar to dosłownie kilka diod IR. Nie ma tam więcej żadnej elektroniki w środku.

@rafal4432: co dokładnie z
Jak Ci się nie spieszy to czekaj na okazje czasami fajny komplet można wyrwać za 100-200 zł. Kontroler najlepiej kupować już z motion plus i on sam potrafi już kosztować 150 zł więc najlepiej szukać zestawu gdzie jest razem z konsolą. Przejściówkę HDMI kupisz gdziekolwiek i wszystkie działają tak samo. Zawsze możesz też polować na WiiU tylko że wtedy to już trzeba liczyć więcej pieniędzy ale masz kompatybilność wsteczną i lepszy obraz