Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Robię w kołchozie i jaki to jest piękny kwik szefostwa, gdy jest rynek pracownika to głowa mała. Robię tu niecały rok, a sporo się nauczyłem na temat tego jakie podejście mają przełożeni do osób w zależności od sytuacji.
Typy nie potrafią zarządzać, w sumie jak w każdym kołchozie, i gdy mają w czym wybierać, gdy chętnych do pracy jest sporo, to stosują metody mobbingowe na pracownikach (sam byłem mobbingowany za co mobbingujący został ukarany), ale gdy tylko nie ma chętnych do pracy, bo jest przesyt roboty na rynku to stają się milutcy, pomocni.
Była nawet rozmowa szefostwa co zrobić żeby poprawić jakość pracy (po tym jak koncertowo zyebali pewne zamówienie i zrzucali winę na pracowników). Jeden z kierowników powiedział "zwolnić najmniej wydajnych i zatrudnić nowych", na co szef ze smutkiem odpowiedział, że nowi nie przyjdą, albo przyjdą dokładnie tacy sami jak są teraz xD

Teraz piękna sytuacja była, doświadczony pracownik (był też team leaderem) złożył wypowiedzenie. Szef powiedział mu, że puści go dopiero za 3 pełne miesiące. Tamten się wkurzył i zaczął szukać kruczków żeby skrócić czas wypowiedzenia. I znalazł, nieważne badania bhp i lekarskie okresowe. Wpadł do pracy powiedział, że nie ma ważnych badań, nie może pracować, więc elo xD
Szef na zmianie powiedział jedynie, że "nie podołał obowiązkom kierowniczym", ale zrobił prześwietlenie ważności badań i kazał jednemu pracownikowi odświeżć badania, bo też miał nieważne xD

Zatrudnili na jego miejsce nową osobę i widzę jak chuchają na nią, jak jej pomagają żeby tylko nie uciekła xD

Jak ja powiedziałem, że się zwalniam za mobbing to też kompletna zmiana nastawienia do mnie była, jedynie od szefa, bo inny kierownik dalej jest cięty na mnie i podkopuje mnie. Mnie to wali, bo przyszedłem jedynie po naukę, jak nauczę się czego chcę to robię wypad z tej firemki.

Na firmę, w której pracowników jest około 15 w całym roku przewinęło się 13 osób, bo taka rotacja jest xD Pracownicy też nie są święci, bo trafiają się nygusy, natomiast traktowanie każdego pracownika jak intruza jest piękną januszową szkołą biznesu.

Trzymajcie się kołchoźnicy.

#bekazpodludzi #pracbaza #kolchoz



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @CX570: a co ci z tego, że pomimo tego, że zarabiasz mało to jeszcze jakiś kiep będzie wydłużał sobie swoją małą kuśkę na tobie.

Bardzo mnie cieszy jak widzę, gdy pieklą się, bo nie ma kto pracować.

Ja tam jestem cały czas na celowniku, bo ładnie ich wyjaśniam.