Wpis z mikrobloga

#allegro #sprzedajacy #swieta
Cześć, chciałbym zapytać osoby, które być może używają sklepu Allegro jako jedno ze swoich głównych źródeł dochodów. Zajmuję się sprzedażą artykułów biurowo-szkolnych jak i różnorakich zabawek dla dzieci przez wspomnianą platformę. Dzisiaj (20.12.2023) około godziny 12 zauważyliśmy, że nagle nasze aukcje wyhamowały i zdziwiło to nas ponieważ przedświąteczny szał zakupów wciąż trwa mimo, że do świąt zostały zaledwie 4 dni. Zauważyliśmy razem ze współpracownikami po chwili obserwacji, że nagle nasze aukcje (wszystkie) zostały zmodyfikowane o czas dostawy, i czasu dostawy do maksymalnie 2 dni, zmieniły się na 8 dni. Sprawdziliśmy kilka konkurencyjnych sklepów, i okazało się że one również mają zmodyfikowany czas dostawy. Jedynie sklep oficjalny sklep Allegro posiada dalej dostawę do końca tygodnia na wiele produktów, niekoniecznie z branży papierniczej. Dzwoniąc i konsultując się z obsługą techniczną Allegro, Pani Patrycja poinformowała nas, że jest to celowy zabieg aby "odciążyć" kurierów przed świętami. Powiedziała że był to ich celowy zabieg i na nasze życzenie "technicy" mogą cofnąć czas oczekiwania na towar z powrotem na taki jaki sami sobie ustawiliśmy, co jednak się nie stało. Kiedy spytałem dlaczego ich sklep nie ma wydłużonego czasu dostawy nie potrafiła dobrać słów w odpowiedni sposób żeby wytłumaczyć mi ten problem. Nie przyjęła również do wiadomości, że jest to część naszej pracy i z tego się utrzymujemy, odbierają nam również przychód, który mógłby zasilić portfele pracowników przed świętami. Oto takim sposobem z około 60 zamówień dziennie, jutro właściwie 1/3 pracowników nie ma po co przychodzić bo zamówienia, które moglibyśmy zrealizować do piątku nie są składane.

Rozumiem gdyby poinformowali Nas drogą mailową lub telefonicznie, że mają zamiar tak zrobić aby "oszczędzić" kurierów, chociaż to też kiepska wymówka bo w większości to firmy kurierskie podpisują umowy a nie samo Allegro dostarcza paczki i oni nie decydują co kurierzy mają robić. Nie znam się na prawie wybitnie, ale czy nie jest to przypadkiem wykroczenie, które ma na celu nielegalnie uzyskać korzyść finansową?

Wysyłam zdjęcia porównawcze okresu dostawy naszej firmy oraz oficjalnego sklepu Allegro.
monszy213 - #Allegro #Sprzedający #święta
Cześć, chciałbym zapytać osoby, które być m...

źródło: allegro vertical

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@monszy213 u mnie było tak samo, tylko że wolumen o wiele większy. Nasz opiekun tak samo się tłumaczył, ale jak już zeszliśmy na rozmowę na stopie prywatnej, bo wszyscy opiekunowie są #!$%@? bo ich sprzedawcy nie handlują, a oni też są przecież z tego rozliczani. Na pomysł wpadł ktoś z góry i podobno dostał grubą zjebe, ale ile w tym prawdy? Nie wiem. Najlepsze jest to że tymi dostawami ubili nam konta
  • Odpowiedz
@monszy213: to są jakieś jaja, napisaliśmy nawet w tej sprawie do InPost, bo dostaliśmy od nich maila z deklaracja, ze wszystkie przesyłki wysłane do 22.12 zostaną dostarczone przed świetami, a nam się wyświetla 8-9 dni, a wysyłkę mamy ustawiona na 1 dzień. InPost prosi o screeny i jest zainteresowany sprawa.
Porównywaliśmy tez formy dostaw oficjalnego sklepu Allegro i naszych, te same sposoby dostaw u nas za 8 do nawet 16 dni,
  • Odpowiedz
  • 0
Myślicie że dałoby się to jakoś mocniej nagłośnić chociażby na Wykopie? Jestem użytkownikiem od niedawna, właściwie założyłem konto tylko po to żeby napisać ten temat. Znam siłę tego portalu bo pomogli chociażby znaleźć tego faceta który na autostradzie koło łodzi wpieprzył się w rodzinę jadącą z dzieckiem, która spłonęła w samochodzie.
  • Odpowiedz
@monszy213: śmiało kręć małysza. Zrób znalezisko, porób jakieś dobre screeny z porównaniami różnych aukcji, możesz dorzucić screeny z rozmowy z inpostem, gdzie potwierdzają, że paczki powinny dochodzić w zadeklarowanym czasie itd. co tam masz.
  • Odpowiedz