Wpis z mikrobloga

@dzester: Już tłumacze. Na przykładzie porteru. Standardowe portery mają nawet 30 a nawet 40 a są i takie, że walą i pod 90ibu. Ze wzgledu na cukry resztkowe które dają słodycz goryczka jest mocno kontrowana i w rezultacie jej prawie nie czuć, a jednak poziom ma 40IBU. W przypadku Twojego piwa czyli pilsa, który jest zdecydowanie bardziej wytrawny, tam nie ma co kontrować, dlatego na pierwszy plan wychodzi umiarkowana goryczka i
@dzester:
To wszystko zależy od stylu piwa. Tutaj nie ma recepty i reguły. W jasnych piwach goryczka może być mocna, jak w przypadku ipek, przez apki, ale już w przypadku pilsa jest umiarkowana (chociaż zdarza się mocno nachmielone i wtedy wali goryczą). Podaj piwo które piłeś z 40 IBU i wydaje ci się że jest mniej goryczkowe niż to co ma 24. weź pod uwagę, że temp też ma znaczenie. Bo
@algeroth1111 taka ipke piłem we wtorek w burgerowni i była ona mniej goryczkowa od złotego. Rozumiem że tutaj chmiele/aromta nowofalowe mogły trochę zamaskować goryczkę i możliwe że w burgerowni to piwko nie było świeże.

Jak sam piwko kupuje to staram się patrzeć na datę i jak już widzę że data ważności kończy się za pół roku to nie biorę no chyba że naprawdę już w sklepie nic mnie nie przekonuje to wezmę
dzester - @algeroth1111 taka ipke piłem we wtorek w burgerowni i była ona mniej goryc...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz