Wpis z mikrobloga

@LaserowaDzida: Jak krótko i zwięźle? Krótko i zwięźle to byłaby jednozdaniowa odpowiedź na pytanie w jaki sposób na podstawie wyroku trybunału stwierdzającego, że wybór zarządu TVP przez ministra skarbu jest niekonstytucyjny (i przy okazji RMN też) można wysnuć wniosek, że wybór zarządu TVP przez ministra kultury już jest konstytucyjny. To moja wątpliwość, więc bądź tak łaskawy i odpowiedz mi krótko na to pytanie.
  • Odpowiedz
@LaserowaDzida: no ale to potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie? może uważasz, że jest nieobiektywne? no to w takim razie ogólnie zapytam - jesteś w stanie zwięźle wytłumaczyć w jaki sposób to było legalne uwzględniając ten wyrok TK którego PiS nie opublikował?
  • Odpowiedz
@TrzyZnaki: Tl;dr
Gdy wprowadzili Radę nadzoru mediów jednocześnie uchylili KRRiT, a że ponoć uchylenie KRRiT było zgodne z prawem, ale powstanie RNM już nie no to zostało traktować TVP jak zwykłą spółkę
  • Odpowiedz
a że ponoć uchylenie KRRiT było zgodne z prawem


@Artrix: A no to właśnie, tu jest ta kość niezgody i wczoraj o tym czytałem na... WP. Chyba sobie przeczytam ten niepublikowany wyrok jeszcze raz, ale to nie jest tak, że tylko ja tu mam wątpliwości. RMN jest niezgodne z prawem bo przejmuje obowiązki KRRiT, więc logicznie rzecz biorąc samo uchylenie KRRiT też zgodne być nie może..

Tu by trzeba było prawdziwego
  • Odpowiedz