Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy Potrzebuje porady, podczas wyciskania większych dla mnie ciężarów mam problem z płynnym opuszczaniem sztangi jak widać na filmiku kiedy zbliżam się do klatki tak jakbym tracił napięcie i sztanga spada. Z czego to może wynikać? Może to za duży ciężar ale jak np zrobię
coś na więcej powtórzeń to czasami też pierwsze powtórzenie wygląda podobnie a kolejne już wyglądają o wiele lepiej gdzie ruch jest płynny bez odbijania. Chciałbym to poprawić bo to mnie ogranicza ale za bardzo nie wiem z czego to wynika.
https://streamable.com/wi0doz?src=player-page-share
  • 10
  • Odpowiedz
@Magq: Wyciskanie to nie tylko siła mięśni, ale też praca układu nerwowego, stabilizacja, utrzymanie równowagi. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. To normalne, że przy dużych ciężarach jest inaczej niż przy małych, bo raz, ze te małe masz już opanowane i przećwiczone, a druga sprawa to na pewno sam do nich podchodzisz dużo pewniej. Z czasem opanujesz taki większy ciężar, układ nerwowy się nauczy jak sobie z tym poradzić, zaczniesz nim
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@ZawzietyRobaczek: Prawda tylko mogę zrobić np 100kg z pauza na 5 powtórzeń a i tak czasami to pierwsze powtórzenie wygląda podobnie do tej jedynki. Więc zgaduje że poza ciężarem robię po prostu coś źle xd
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@FrozenShade: No dziwnie się czuję jak opuszczam coś takiego jakby brakowało mi pewności siebie. Z przysiadami czy martwym ciągiem nie mam problemów żeby spróbować coś naprawdę ciężkiego ale z wyciskaniem zawsze problemy
  • Odpowiedz
@Magq: źle trenujesz/trenowałeś. Wykonujesz za szybkie ruchy i przez to mięśnie odpowiadające za "końcową" fazę opuszczania sztangi są za słabe. Na mniejszym ciężarze tego nie było widać, bo naparzałeś szybkie energiczne ruchy a teraz wchodzisz na poważne obciążenie i błędy wychodzą.

Zmniejszasz ciężar i poprawiasz technikę skupiając się na tej końcowej fazie, zwalniasz wtedy ruch i ćwiczysz napięcie mięśni w tym miejscu. Delikatnie dotykasz klatkę sztangą.
  • Odpowiedz
@Magq: poniekąd dobrze kombinujesz, przy odpowiednio dużym ciężarze i słabej dolnej fazie ruchu właśnie siada głowa i zaczynasz się podświadomie bronić przed spaleniem ćwiczenia. Do poprawy właśnie poprzez odpowiednie ćwiczenia i #!$%@? pleców oraz tricepsa, jak wyżej na przykład kasahara zaproponował.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Saprofit: Trzeba będzie nad tym popracować. Często widzę jak ludzie robią maksy to nawet jeśli to jest tylko touch and go to ten ruch jest bardzo płynny żadnego odbijania
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Kasahara: plecy chyba są ok ale rączkom przyda się więcej miłości będę pracował nad tym od stycznia . Nie chce być jak klasyczny „trójbojowy przegryw” który nie umie wyciskać na klatę xd
  • Odpowiedz