Wpis z mikrobloga

#tvp #tvpis

Wróżę spadek oglądalności, szczególnie wśród elektoratu PiS. Już tłumaczę:
- suche fakty, nie dyktują, co trzeba myśleć - ileż to razy slogan wypowiedziany przez Holecką czy innego funkcjonariusza dźwięczał w rozmowach przez kolejne tygodnie/miesiące
- względny obiektywizm (póki co) - elektoratowi PiS trzeba wskazać wroga, bo inaczej biedne owieczki nie wiedzą, co robić
- brak atmosfery "trudnycb spraw" - ilu zwolenników PiS znam, tyle razy widziałem, jak w codziennym życiu szukają problemów tam, gdzie nie powinni nawet zaglądać - wieczne mieszanie z gównem wszystkich, wścibskość, dopowiadanie, wynyślanie i życzenie wszystkiego najgorszego, byle było o czym plotkować - krótko: nudy

Na koniec tylko napiszę: stare baby je.ać prądem, a PiS paragrafami...
  • 6
@melonnyk: Próbowałem podchodzić do oglądania wersji TVPiS i mi żenadometr wypierniczało poza skalę. To nie na moje nerwy, a już na pewno nie było mi do śmiechu, jak przy okazji spotkania z rodziną wybrzmiewały dokładnie te same frazy i zdania, co na antenie. To mogło by być zabawne przez chwilę, ale po 8 latach prania mózgu ciężko będzie niektórym włączyć samodzielne myślenie i wydać własny osąd czy opinię - dymy dymami,
@testuser fajnie ze jest tak "spokojnie" bez docinek i "prywatnych" komentarzy prowadzącego, takie suche fakty ale... taki obiektywny i pluralistyczny to nie byl... Zobaczymy co będzie dalej.
@xyz_xyz: Niemniej różnicę widać i liczę, że zauważą ją nie tylko ci, których propaganda uwierała. Przy tym, co PiS odpierniczał przez 8 lat na antenie TVP, mi samemu trudno zachować obiektywizm - zobaczymy, jak się będą zachowywali, gdy wszyscy ochłoną...
@testuser bardzo sie boję że skończy się to przestawieniem wajchy propagandy na druga strone i bedzie ona prowadzona w "bialych rekawiczkach" ale bedzie ( pisowska byla w gołych rekach umazanych w gównie i mazala tym gownem po wszystkim czego dotknela)