Wpis z mikrobloga

#tvpis to chyba najgorsza rzecz jaką Polskę kiedykolwiek spotkało, nikt w historii Polski nie doprowadził do takiego zatrucia umysłów przeciętnych ludzi, nigdy wcześniej nie było takiej nienawiści i polaryzacji społeczeństwa jak przez te 8 lat rządów PiS, kiedyś polityka przy świątecznym stole to była absolutna rzadkość, rozmawiało się zupełnie o czymś innym, od momentu wystartowania pisowskiej szczujni polityka jest non stop wałkowana praktycznie wszędzie w większości przez osoby, które nawet nie mają o niej zielonego pojęcia, dzisiaj wiele rodzin przestało się do siebie nawet odzywać już nie pisząc o odwiedzaniu się wzajemnie w święta, bo tvpis tak zatruł ludziom umysły wpajając im chorą nienawiść napuszczając zwolenników PiS na zwolenników PO, mieszkańców wsi na mieszkańców miast, konserwatystów na liberałów itd, że zwyczajnie lepiej jest darować sobie np przyjazd w święta do rodziny na wieś, gdzie wujaszek już podpity po chlipnięciu pierwszej łyżki barszczu odpala się z polityką i obraża wyborców X partii, której jesteśmy zwolennikami co stanowi prosty przepis na awanturę i zniszczenie relacji rodzinnych.

#polskiedomy #bekazpisu #neuropa #takaprawda #wies #patologiazewsi
  • 23
  • Odpowiedz
kiedyś polityka przy świątecznym stole to była absolutna rzadkość, rozmawiało się zupełnie o czymś innym, od momentu wystartowania pisowskiej szczujni polityka jest non stop wałkowana praktycznie wszędzie w większości przez osoby, które nawet nie mają o niej zielonego pojęcia, dzisiaj wiele rodzin przestało się do siebie nawet odzywać


@NaczelnyWoody: Dałbym 10 plusów gdybym mógł.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: @jankes83 @rozdartapyta Nie chcę wam panowie psuć zabawy ale zdajecie sobie sprawę, że istnieją też osoby starsze z wypranym mózgiem przez TVN? Na przykład moja babcia. Nie potrafi usiedzieć 10 minut bez powrotu na temat PiS//PO. Jedyna różnica między nią a babciami które popierają PiS jest taka, że w 90% przypadków nie jest agresywna ale zdarza się jej też i krzyczeć bez powodu gdy się z nią nie zgadzam xD
  • Odpowiedz
Nie chcę wam panowie psuć zabawy ale zdajecie sobie sprawę, że istnieją też osoby starsze z wypranym mózgiem przez TVN


@kuna999: o nieeee to symetrysta
  • Odpowiedz
że zwyczajnie lepiej jest darować sobie np przyjazd w święta do rodziny na wieś, gdzie wujaszek już podpity po chlipnięciu pierwszej łyżki barszczu odpala się z polityką i obraża wyborców X partii, której jesteśmy zwolennikami co stanowi prosty przepis na awanturę i zniszczenie relacji rodzinnych


@NaczelnyWoody: i wujaszek ma rację. Bo uderza w stół i nożycze w postaci platformowego betonu się odzywają.
  • Odpowiedz
Nie chcę wam panowie psuć zabawy ale zdajecie sobie sprawę, że istnieją też osoby starsze z wypranym mózgiem przez TVN? Na przykład moja babcia. Nie potrafi usiedzieć 10 minut bez powrotu na temat PiS//PO. Jedyna różnica między nią a babciami które popierają PiS jest taka, że w 90% przypadków nie jest agresywna ale zdarza się jej też i krzyczeć bez powodu gdy się z nią nie zgadzam xD Jednym znanym przykładem agresywnej
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: no tak, a młody wykształcony z wielkich ośrodków miejskich to w polityce jest ekspertem. Powiem ci że ci wujkowie to mają nierzadko większą wiedzę i obycie polityczne od platformersów co bazują tylko na frazesach i powtarzają co słyszeli bez zastanowienia. Wujaszek zna realia, kontekst i po prostu jest obeznany.
  • Odpowiedz
problem w tym, że wujaszek nie zna się na polityce tylko pluje jadem, który został mu wsączony przez tvpis


@NaczelnyWoody: A wiesz co najgorsze jest w tym?
Że bardzo często oni dawali dowody i powody dlaczego coś i czemu jest złe, dlatego ich proapganda była tak śmiertelnie skuteczna. Ona jest lvl wyżej od tej rosyjskiej
Zwyczajnie pomijali kontekst czy drobne rzeczy, które zmieniałyby całkowicie przekaz.

Np powiedzmy:
Ksiądz zabił psa na
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: właśnie to jest najgorsze, że od własnej matki potrafiłem usłyszeć, że przeciwnicy PiSu to idioci i najlepiej jakby wszyscy się wynieśli z Polski. I choć mówiła to "w przestrzeń" to mówiła do mnie... :(
  • Odpowiedz
@mroczasone: No jeśli rozmawiasz z kimś starszym, to zwykle z automatu dochodzi też podejście "co ty tam gówniarzu możesz wiedzieć" - czasem bardziej subtelne, czasem nie, ale chętnie używane jako "wygrywający" argument w dyskusji. Uj z tym że w ciągu ostatnich kilkudziesięcu lat zaszły gigantyczne zmiany na świecie, za którymi starsi często nie nadążają. Wiedzą lepiej i koniec. Ja tak z kolei mam u ojca - tylko u niego to akurat
  • Odpowiedz
kiedyś polityka przy świątecznym stole to była absolutna rzadkość


@NaczelnyWoody: smiem sie nie zgodzic z tym zdaniem - a co do reszty - wszystko zależy od konkretnej rodziny, mój stary takie batalie polityczne toczył już w 2005 więc obecnie nie czuję różnicy xD
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: ja mimo dosyć studiów ekonomicznych, nigdy nie będę wiedział więcej według rodziców niż niezależni "eksperci" dawnego tvpis. Także nigdy nic nie będę wiedział o świecie bo nie żyłem jak była komuna i co mogę wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc jedyne co mogłem powiedzieć w rodzinnym domu to, że przecież nie są tak głupi i nic nie daje im do myślenia, że coś było nie tak.
  • Odpowiedz
@r333m4k444: W całym kraju. Tak jak mówię na przykładzie mojej babci - jej znajomi również należą do bańki TVN.

A jak pooglądasz jakieś transmisje z protestów ktore nie są wprost stworzone//kierowane przez młodych lewicowych to te "TVNowskie" protesty również skłądają się w dużej mierze ze starszych babć. Tylko do tego aby to zauważyć należy wyjść z neuropejskiej bańki informacyjnej.
  • Odpowiedz