Wpis z mikrobloga

  • 62
@conamirko kumpel miał taką sytuację że miał dojazd z gówna, poszedł do gminy, popytal, pozałatwial i pojawiła się opcja ułożenia jumby, zrzutka jakieś 10000 od domu. I co? Kilku sąsiadów się nie zgodziło bo po co im to XD Niektórzy to lubią po prostu.
  • Odpowiedz
@Jurgen-Kaczuwka wspaniałe polskie planowanie. Piękne osiedle domów na zadupiu bez infrastruktury. A potem "dej mi internet po kablu,dej mnie drogę ,autobus ,prąd ,i dopłać mi do tego" Nie trzeba nawet do tego nawet wsi ,wystarczy miejsce gdzieś na końcu dużego miasta i mamy to samo w skali makro. Kształtowanie przestrzeni wg jakiekolwiek architektonicznej wizji leży i kwiczy. A potem mamy co mamy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Klepajro zdziwiłbyś się jak „tanio” chodzą takie grunty. Obecne realia pod miastem wojewódzkim są takie że działka 1000m2 oscyluje w kwocie 300k-500k. I najczęściej będzie pewnie z nieutwardzaną drogą bez światłowodu itd. Jak chcesz luksusu w postaci drogi to musisz zapłacić za grunt kilkadziesiąt procent więcej bo bliżej miasta. Więc nie rzucaj sloganów „tania działka” nie mając pojęcia o czym mówisz. Kogo teraz stać na wybudowanie domu w dobrej lokalizacji bez zadłużenia
  • Odpowiedz
spokojnie za 5 lat będzie miał drogę! na 100% ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@justNone: spokojnie, drogie to moga miec doslownie od razu, kto im zabroni w koncu to ich droga. zadna gmina nigdy tego nie wezmie
  • Odpowiedz
@Jurgen-Kaczuwka: ostatnie lata były stosunkowo suche. W okolicach mojego miasta łąki, które kilka lat temu były bagnami od listopada do kwietnia, są zabudowywane. Jeśli klimat wróci do tego co było 10 lat temu, właściciele tych domów mogą być zaskoczeni.
  • Odpowiedz
@goferek: @wonsztibijski @justNone przecież właściciele takich domów to najczęściej ledwo wiążące koniec z końcem osoby xD #!$%@? 1,5mln na taki domek boli nawet #programiste20k
Praktycznie każdemu w trakcie budowy domku wyskoczyły niespodziewane koszty do 300k przez inflację a miniraty wzrosły conajmniej dwukrotnie
Tu nie będzie żadnej drogi przez 15 lat dopóki na koniec miesiąca zostaje więcej dni niż pieniędzy. Nawet po wprowadzce oni jeszcze na szybko muszą 200k skołować i wydać
  • Odpowiedz
@Jurgen-Kaczuwka zrzućcie się z sąsiadami na jakiś tłuczeń i niewielkim kosztem będzie jako tako. najgorzej że jeden #!$%@? z drugim powie, że jemu nie przeszkadza, więc się nie dorzuci. kolejnemu dupa pęknie, że on nie będzie płacił, jak się sąsiad nie dorzuci, bo #!$%@? będzie za darmo korzystał. więc kolejny się wyłamie xD wiem bo mieszkam na bezczynszowym osiedlu i niektórym szkoda było 100zl żeby się zrzucić na duże pojemniki na śmieci
  • Odpowiedz
grubo odleciales


@maszszluga: ja tylko przytaczam sytuacje, do znajomego już nie jeżdżę odkąd się przeprowadził 6 lat temu bo szkoda mi auta. Nikt nie ma kasy przy ulicy pełnej nowych domów błocko prawie takie jak na zdjęciu
Wieczne problemy z kasą aż żal słuchać
  • Odpowiedz