Wpis z mikrobloga

#react #javascript #frontend

Mam problem z uruchomieniem strony w Gatsby. Próbuje zmodyfikować nieco stronę, która już istnieje poprzez dodanie pluginu i wszystko się psuje. Tu jest link do strony i kroki, które wykonuje:
1. Jak uruchamiam 'gatsby new your-themed-site https://github.com/ryanwiemer/gatsby-starter-amsterdam' to strona ściąga się na dysk, wszystko elegancko się installuje i jak uruchamiam 'gatsby develop' to mogę sobie podglądnąć strone na localhost
2. Nastęnie wystarczy, że uruchomie komende 'npm install' to za każdym razem wyrzuca mi błędy, że dependency jest niepoprawne i coś zmienić. Próbowałem różnych ustawień i gdzieś przeczytałem że instalacja z '--legacy-peer-deps' powinna pomóc. Nawet jak użyje tej komendy to wyrzuca mi inne błędy.

Moje podejrzenie jest takie że jak uruchamiam 'gatsby new' z podpunktu pierwszego to on albo używa starej stabilnej wersji templatu strony, albo używa innej komendy niż 'npm install' żeby zainstalować odpowiednie biblioteki. Próbowałem zamiast npm używać yarn install i wygląda jakby działało ale nie mogę uruchomić 'gatsby develop'.

Jakaś dobra dusza pokieruje mnie na co powinienem zwrócić uwagę? Znalazłem forka tego templatu gdzie 'package.json' jest zmieniony, ale jak robie npm install to wyrzuca po prostu inne błędy ale też dotyczące dependency. Tu link to forka
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
@BomBom a polecisz coś innego co generuje statyczne strony, pozwala na tworzenie WebApps (podoba mi się że można ściągnąć to na komórkę) i wygląda przyzwoicie?
  • Odpowiedz