Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto ogarnia jak uzyskać zdalny dostęp (poza siecią lokalną) do TrueNAS Scale? Do samego interfejsu webowego ogarnąłem dostęp za pomocą tunelowania cloudflare, ale chciałbym, żeby był dostęp do samego dysku (SMB). Próbowałem jeszcze z nextcloud, ale co chwilę albo jakiś błąd albo po prostu nie działa (dostęp również przy pomocy tunelowania cloudflare). #!$%@? idzie dostać, nie mam już na to sił (°° #nas #truenas #komputery #sieci #informatyka
  • 12
  • Odpowiedz
@MiedzygalaktycznyOnanista: Wywal ten Cloudflare tunnel...
Dostęp do czegoś takiego jak NAS to tylko i wyłącznie po VPN (wireguard) bo masz kontrolę nad dostępem. Wystawiając webui/smb w jakikolwiek inny sposób spowoduje to, że Twoje zainteresowanie robieniem backupów i kursami BTC wzrośnie :)
  • Odpowiedz
@MiedzygalaktycznyOnanista: haha widzę, że magia TrueNAS Scale Cię dopadła. Masz najnowszą wersję? Mogę Ci podać na której u mnie apki działały, ale ja po roku przesiadłem się na Unraid, bo miałem dość magii. Jest tam dużo bugów, a jeden z gorszych to właśnie ten z "deploying" przy apkach. Najgorzej jak wszystko działa, pomyślisz zrobię update do najnowszej wersji, w której "bugi" poprawione i całe kubernetes siada lol po rebocie np. 2,
  • Odpowiedz
@brokenik: Będę kminił. Słyszałem o tym, ale ledwo zaczynam z tymi tematami. @Immortale Dzięki, wywalony. @Beekeeper Kuźwa. Na internetach też widzę, że sporo ludzi ma problemy z truenasem. A myślałem, że będzie gituwa :< Serwer już podłączony i za bardzo nie mogę przy nim już kombinować, więc trochę lipa. A wersja najnowsza, dzisiaj sprawdzana. Trochę #!$%@?łem się na minę I guess ¯\(ツ)/¯ Muszę jakoś ogarnąć zdalny dostęp, bo to byłby game
  • Odpowiedz