Wpis z mikrobloga

Uwielbiam jak wykopki zawsze narzekały że "aaa lata 90 nadchodzą, przestępczość rośnie". Uja prawda. Największa bieda jest w latach 2015- do teraz, a za 1990-2010 po komunie bylo giga bogactwo. Chyba tylko oszustom i kanciarzom to przeszkadzało, bo moi starzy uczciwie zarabiając minimalną (a w pewym czasie tylko 1 rodzin pracujący) był w statnie z tej pensji kupić kilka mieszkań, samochodów i zabrać mnie na 8 tygodniowe wakacje. A teraz/niedawno mimo że zarabiają blisko średniej krajowej obaj, to musieli sprzedać mieszkanie bo już kasy brakowało, na wakacje wyjechali tylko na 3 dni, bo na więcej nie było pieniędzy. Także widać jak bardzo życie niszczy kapitalizm - bogacą się nie ci nazdolniejsi, tylko największi oszuści, kanciarze, wyrafinowani egoiści bez litości i zasad. Klika lekarzy, klika informatyków, klika bizmesmenów. Ale przynajmniej "nie ma komuny" no właśnie że nie. Bogactwo jest wtedy, kiedy zarabiając minimalną (bądź nic nie zarabiając) jestes w stanie nabyc mieszkanie czy inne wartosciowe dobra (a nie jakies srajfony czy chipsy) a nie wtedy kiedy zarabiając +15k nie jestes w stanie kupic mieszkania, ciężarówki, opłacić 5 kierunków studiów czy tam czegoś innego. Ja zdecydowanie wolę "biedę" ale dostęp do bogatych uslug, niż "bogactwo" i brak dostępu do 80% bogatych uslug.
#antykapitalizm #komunizm #lata90 #lata00 #bieda #nostalgia #nieruchomosci
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Rinter: takiego żałosnego komentarza właśnie oczekiwałem. Za takie chamstwo i idiotyzm powinien być z automatu łagr.
Co może k#rwa mam ci pokazać dokument sprzedarzy tego mieszkania? Bo jesteś tak glupi że nie potrafisz na słowo komuś umierzyć, zamknięty w swojej bańce ignorancie
  • Odpowiedz
@drobazdy podałem wysokość pensji minimalnej obowiązującej w 2010 roku więc wiem co piszę ¯_(ツ)_/¯.
Co robiłeś w tamtych latach? Bo ja już pracowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@drobazdy: co ty #!$%@? typie xDDD chyba ze stary pracowal u pershinga to tak, z jednej pensji wyzyli

Jedno jest prawda ze wtedy latwiej bylo zarobic niz ukrasc jak kreciles biznesy

Ale gadanie ze wtedy na bogato a tera bieda?? Skad ty sie urwales??

A te domy i budowania? Wtedy byl inny standard wszyatkoego, moj dom standardem i wykonczeniem/jakoscka to inna planeta w porownaniu z domem teacia (25 letni) mimo ze
  • Odpowiedz