Wpis z mikrobloga

Ten mak z intelem to się na śmietnik nadaje. Kupiłem pro w 2018 do programowania, 16gb ram itd. Ja rozumiem, że firma bardzo "dba" o to, zeby przejść na generację M, ale nie uważacie, że to trochę przesada, żeby nawet nie dało się płynnie przeglądać internetu na takim sprzęcie? Gdzie w 2018 roku ludzie mający laptopa z 2010 roku normalnie z niego korzystali. Nie wiem, chyba, że internet tak poszedł do przodu z technologiami i teraz bez turbo wypasionego lapka nie podchodz?

#macbook #macos #macbookpro #apple #programista15k
  • 22
nie uważacie, że to trochę przesada, żeby nawet nie dało się płynnie przeglądać internetu na takim sprzęcie?


@famir96: chyba trochę przesadzasz. oddałem ojcu swojego mbp 2015 z 8gb ram i do takich podstawowych czynności jak internety, nadaje się nadal bez zarzutu.
  • 0
@wuwuzela1: Ale ja praktycznie nie korzystam z klawiatury bo od poczatku podpięty do zewnętrznych monitorów i klawiatury. Myślisz, że oddanie na serwis i przeczyszczenie cos pomoże?
@wuwuzela1: Ale ja praktycznie nie korzystam z klawiatury bo od poczatku podpięty do zewnętrznych monitorów i klawiatury. Myślisz, że oddanie na serwis i przeczyszczenie cos pomoże?


@famir96: To był sarkazm. Nie ma opcji by 6 core nie ogarneło internetu. Temperatury wporządku? Nie ma Throttlingu?
  • 0
@Pasterz30: Jak słabo? Intele były w makach 2006-2020, a jakoś wyrobiły sobie macbooki opinie laptopów świetnych do pracy.
Ludzie nie wymieniali sprzętów długo i jakoś działały.
@famir96 moim zdaniem to wina nowszych wersji osx, na wersjach big sur i poprzednich to był naprawdę szybki laptop, obecnie zgodzę się ze jest wolno
@famir96: Mac na intelu to dno i tona wodorostów. Mam od 3 lat z mojego kołchozu dokokszona 15 z 32gb ramu i prywatny m1 16gb który kosztował polowe tego co ta 15 i różnica między tymi komputerami jest nie do zaakceptowania. Bateria, głośność, grzeje się kosmicznie, wydajność bez porównania na korzyść M1.
Nie wiem, chyba, że internet tak poszedł do przodu z technologiami i teraz bez turbo wypasionego lapka nie podchodz?


@famir96: Nie na tyle, aby kilku letnia Core i7 nie dawała rady. Mam ~10 letni laptop z Core i7 pod Linuxem i nadal da się komfortowo przeglądać internet. Sprawdź czy nie przegrzewa Ci się ten laptop i nie zwalnia zegarów - throttling.
Co do samego internetu - internet poszedł do przodu. Przeglądarki