Wpis z mikrobloga

Miałem taki ambitny plan żeby po pół roku jeżdżenia z dziurą w chłodnicy i dolewaniu codziennie wody w końcu załatać tę dziurę którą zrobiłem podczas montażu nowej chłodnicy kilka lat temu i którą zakleiłem wtedy klejem ale właśnie jakiś czas temu ten klej w końcu puścił. No tak sobie załatałem, że z dziurki wielkości łebka od szpilki zrobiła się dziura przez którą można palec włożyć. jakiś pomysł co można z tym teraz zrobić? Zamówiłem nową chłodnicę ale będzie dopiero w czwartek. #stepujacybudowlaniec
FejsFak - Miałem taki ambitny plan żeby po pół roku jeżdżenia z dziurą w chłodnicy i ...

źródło: IMG_20231223_125112_198.c

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@FejsFak: Poxylina, ja skrzynie biegów skleiłem i było git, tylko osusz to dobrze i możesz zagrzać suszarka czy opalarka trochę. albo zabij drewnianym kołkiem i daj klej
  • Odpowiedz
@FejsFak: poxylina tak jak pisali, albo pochodne. Wytrzyma na zawsze. To nie bak żeby były problemy z klejeniem.
jak są dziury też w ożebrowaniu to można zaklepać dany wężyk. Albo zalutować.

Woda w chłodnicy to nigdy nie jest dobry pomysł.
  • Odpowiedz
@FejsFak: czyli zrobione na #!$%@? :)

nie no, tak serio. kilka lat i puściło jak? rozszczelnienie? czy odpadło z farbą na skutek korozji? Czy po stronie gorącej i przez różną rozszerzalność termiczną?
  • Odpowiedz
  • 0
@tre33: nówka sztuka 200 złotych kosztuje to co ja będę jakieś używki zakładał? Zawsze do Alfy wszystko nowe montuję. Chyba, że jakieś elementy karoserii czy wyposażenia wnętrza to używki jak na przykład daszki przeciwsłoneczne, które często się psują.
  • Odpowiedz
@FejsFak: różnie bywa, tak jest zwykle z autami mającymi 8-15 lat. Młodsze mają droższe części, starszych często już nie ma. Zawieszenie czy napęd-łatwo, wyposażenie, wnętrze, elektryka gorzej.
Dobrze, że jest net i zwykle idzie znaleźć, jak się poczeka ale pamiętam jak parę lat temu potrzebowałem zawieszenie silnika do swojego kaszlaka "na cito" to po kawałku 3 sklepy w 2 miastach, 2 szroty i jeszcze tablica.pl, aby zgromadzić wszystkie potrzebne części.
  • Odpowiedz