Wpis z mikrobloga

Przylecielismy na święta do Norwegii do siostry, ale cała rodzina jest w górach jakies ponad 2,5h na północ od Oslo, więc aby sie tam dostać zarezerwowalem samochód, wylądowaliśmy na Sandefjord jakoś 14:30, czyli o czasie. Poszedłem po samochód do Avis a tam nikogo nie ma :( ludzie czekali nawet od 12, wydzwaniali, nikt nie odebrał, ja też sie nadzwoniłem, i nic. Było już po 16, zapytaliśmy na lotnisku o pociąg, okazało się że ostatni jedzie przed 17. Jeździ tutaj z lotnikska na dworzec taki shuttle bus, ale kierowca nam mówi, że miał ostatni kurs i albo odziemy pieszo albo taxa, która kosztuje 700NOK, a bus jest darmowy. Poszliśmy się schować na lotnisko, ale nas wyganiają bo zamykają. Na szczęście kierowca nas informuje, że bedzie jednak jeszcze jeden kurs, super. Pojechaliśmy do miasteczka gdzie mieszka siostra, ale ich nie ma, ale na szczęście mają elektryczny zamek i mogliśmy wejść do domu, ale najpierw trzeba było się tam dostać, nie ma boltow, ani unerow, trzeba iść pieszo, zajęło nam to prawie godzine pieszo. W domu na szczęście coś było do jedzenia, zamrożone 8 kromek i jakieś dwie konserwy, cała impreza miała byc w górach i nikt tu nic nie zostawiał. Jakoś przetrwaliśmy, trochę zmarnowanego czasu, no i zmarnowana wigilia. Zarezerwowałem jeszcze raz samochód i jutro z rana jadę do Oslo, ciekawe czy znowu nie zrobią w balona, ale tym razem wziąłem inną wypożyczalnie.
Prędzej się spodziewałem, że problem z wypożyczalnią spotka mnie w Meksyku niż w Norwegii. Z całego serca nie polecam firmy Avis. Życzę Wam natomiast wszystkiego dobrego i mam nadzieję że spędziliście ten dzień lepiej niż ja.
#norwegia #wypozyczalniasamochodow #avis
Islam - Przylecielismy na święta do Norwegii do siostry, ale cała rodzina jest w góra...

źródło: PXL_20231224_181217980

Pobierz
  • 7
Prędzej się spodziewałem, że problem z wypożyczalnią spotka mnie w Meksyku niż w Norwegii. Z całego serca nie polecam firmy Avis. Życzę Wam natomiast wszystkiego dobrego i mam nadzieję że spędziliście ten dzień lepiej niż ja.


@Islam: mam takie wrazenie ze ludzie zakladaja z automatu ze Norwegia to takie stereotypowe dokoksowane Niemcy, wszystko ulozone, obsluga klienta na tiptop, a rzeczywistosc czasem jest jak widzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°
Poszedłem po samochód do Avis a tam nikogo nie ma :( ludzie czekali nawet od 12, wydzwaniali, nikt nie odebrał, ja też sie nadzwoniłem, i nic.


@Islam: witam w Norwegii, obecna tu patologia czyli 12 dni w roku zwolnienia na telefon czasami owocuje takimi niespodziankami. Ktos stwierdzil ze jednak nie pojdzie do pracy w swieto i firma zamknieta.

Generalnie to mysle, ze cala ta historia to strasznie nieogarniecie i wasze i