Wpis z mikrobloga

Proszę o polecenie portfelu sprzętowego, żeby nie wzbudzał żadnych wątpliwości co do bezpieczeństwa. Ma być na BTC i ETH, musi to być koniecznie bitbox? Czy można coś tańszego wziąć? Nie mam żadnych wymagań oprócz tego żeby działał. Dzięki #kryptowaluty
  • 15
  • Odpowiedz
@ristorante: Safe 3 to jakaś nowość, ja od lat używam najtańszego Trezor One. Na jednym i drugim masz mały ekranik i dwa przyciski więc obsługa niewiele się będzie różnić. Realny interfejs do podglądu stanu portfela i zlecania transakcji masz w aplikacji na komputerze, która działa tak samo niezależnie od urządzenia.
  • Odpowiedz
@ristorante: A jakie konkretnie masz wątpliwości? Trezor jest open source, zarówno od strony sprzętowej jak i programowej, jeśli się uprzesz to możesz zbudować trezora samemu. Open source nie gwarantuje, że nie będzie problemów ale jest to najbardziej uczciwe możliwe podejście.
kryptoholik - @ristorante: A jakie konkretnie masz wątpliwości? Trezor jest open sour...
  • Odpowiedz
@kryptoholik nie mam konkretnych wątpliwości, dotychczas trzymałem waluty na giełdzie ale czas już to zmienić. Nie znam się po prostu na tych urządzeniach i szukam firmy, która miała jak najmniej wtop i podejrzanych sytuacji. Zamówiłem sobie tego Safe 3 :) dla zainteresowanych kod CYBERSCILLA daje kilka euro rabatu na stronie trezora. W każdym razie wszystko jest bezpieczniejsze niż trzymanie na giełdzie chyba, więc nie będę się zamartwiał na zapas
  • Odpowiedz
@ristorante: No na giełdzie nie trzymaj. Portfel sprzętowy służy do bezpiecznego przechowywania środków i podpisywania transakcji nawet jeśli komputer jest zawirusowany. Nadal istnieje ryzyko utraty środków jeśli ktoś niepowołany dostanie portfel w swoje ręce, wtedy może próbować dostać się do elektroniki. Chociaż nawet takie ryzyko można zniwelować używając passphrase.
  • Odpowiedz
@kryptoholik mam jeszcze jedno pytanie gdybyś mógł podpowiedzieć. Jak przygotować komputer do podpięcia portfela pierwszy raz? Mam kompa z ledwo wgranym windowsem, nic nie pościągane, więc raczej jest bezpieczny. Czy powinienem pobrać jeszcze jakiś antywirus, czy nie jest to konieczne? Pisałeś, że taki portfel jest bezpieczny nawet gdy komputer byłby zawirusowany, ale chciałbym dmuchać na zimne i zapobiec pobraniu czegoś dziwnego na trezora
  • Odpowiedz
@ristorante też miałem ten dylemat i wybrałem Trezor Safe 3. Ledger po tych wszystkich wpadkach odapadał, Bitbox fajny ale jednak trochę drogi, nowy Trezor wszystko ma co potrzeba (łącznie z Secure Element) i cena jest ok. Do tego można opcjonalnie wgrać firmware btc only.
  • Odpowiedz
@ristorante:
Z komputera korzystasz normalnie, nie przejmujesz się wirusami. Portfel sprzętowy działa tak, że klucze prywatne są odizolowane na urządzeniu i wirusy z komputera nie mogą nic zrobić. Do stworzenia i obsługi portfela ściągasz sobie oficjalny program Trezor Suite, przygotowujesz sobie kartkę, długopis, dla wygody dłuższy kabel USB. Podczas tworzenia portfela na kartce spiszesz sobie 12-24 słowa i ewentualne passphrase i chowasz kartkę w takim miejscu żeby nikt niepowołany tego nie
  • Odpowiedz